„Spotkanie z Gwiazdami”. Naszym gościem Magdalena Wójcik z zespołu „GOYA”

„Spotkanie z Gwiazdami”. Naszym gościem Magdalena Wójcik z zespołu „GOYA”

Magdalena Wójcik – polska piosenkarka, wokalistka i liderka zespołu „Goya”, ur. 2 września 1975 w Krasnymstawie. Od wieku licealnego uczestniczyła w licznych amatorskich przeglądach piosenki, śpiewając i grając na gitarze. Prezentowała własne piosenki, które w 1993 zostały opublikowane na kasecie przez firmę fonograficzną Dalmafon.


W połowie lat 90. XX wieku, Magdalena Wójcik podpisała wieloletni kontrakt z wytwórnią muzyczną Pomaton EMI.

W 1995 wraz z gitarzystą Grzegorzem Jędrachem oraz grającym na instrumentach klawiszowych Rafałem Gorączkowskim założyła zespół GOYA. W 1998 zespół wydał swoją pierwszą płytę zatytułowaną Goya.

Magdalena Wójcik - goya

Magda Wójcik wykonała także gościnnie utwór „Nadzieja się nie kończy”, który znalazł się na albumie Panasewicz.

Największy wpływ na kształtowanie harmonii, dźwięków i wpływ na twórczość Magdy, jak sama mówi, mieli jej idole, legendarna grupa The Beatles, w których wsłuchiwała się z ogromnym entuzjazmem „zdzierając” ich vinyle do granic możliwości.

Gra na gitarze i instrumentach klawiszowych, jest samoukiem. Pisze teksty piosenek i komponuje muzykę, nie tylko dla zespołu Goya, również dla wielu innych artystów. Na początku 2006 roku odbyła się premiera skomponowanej przez zespół i Magdę,  na potrzeby filmu Andrzeja Zatorskiego, piosenki tytułowej „Tylko mnie Kochaj”.

O twórczości artystycznej, historii piosenek, życiu poza sceną, oraz wiele ciekawostek dotąd nieznanych i niezasłyszanych opowiada nam na żywo sama artystka, Magdalena Wójcik. Z Gwiazdą rozmawia Marcin Szczurski.

Udostępnij