Artysta muzyk, dziennikarz sportowy. Naszym gościem Darek Machowski – Bestars.

Artysta muzyk, dziennikarz sportowy. Naszym gościem Darek Machowski – Bestars.

Prezenter radiowy, dziennikarz sportowy a także muzyk. Darek Machowski już od najmłodszych lat związany z muzyką. Jako 10-letni chłopak grywał jako DJ dla znajomych, dla rodziny na prywatkach, urodzinach, imieninach, odtwarzając muzykę z kultowego magnetofonu szpulowego ZK 140T, śpiewając przy tym ulubione piosenki.


Darek Machowski Bestars – Prezenter radiowy, dziennikarz sportowy a także muzyk. Muzyczne upodobania już od najmłodszych lat. Jako 10-letni chłopak grywał jako DJ dla znajomych, dla rodziny na prywatkach, urodzinach, imieninach, odtwarzając muzykę z kultowego magnetofonu szpulowego ZK 140T, śpiewając przy tym ulubione piosenki.

Jako nastoletni chłopak złapał za gitarę, później instrumenty klawiszowe i przez wiele lat umilał czas swojej publiczności na wielu tanecznych imprezach. Wielokrotnie słyszał o tym, że ma fajny głos, fajnie śpiewa, fajnie gra i powinien kiedyś nagrać własne własne piosenki. Zaczął tworzyć od 2017 roku. Nauka realizacji dźwięków, produkcja nagrań, to w tej chwili największa pasja a zarazem wyzwanie dla niskobudżetowego, podręcznego  studia, które posiada. A co z tego będzie?

Ostatnio nagrana piosenka „Miłość na dobre i na złe” pokazuje, że zaczyna tworzyć kierunek własnych muzycznych upodobań charakterystycznych dla siebie. Własne aranże , nagrywanie żywych gitar oraz głosu i składanych krok po kroku perkusyjnych bitów. To zajęcie wymagające czasu i umiejętności masteringu.

Odbiór wśród najbliższych znajomych jest spory, zainteresowanie, komentarze ze strony słuchających są, czego chcieć więcej? Spróbować promować własną choć niewielką póki co twórczość poza kręgami znajomych.

Muzyka to pasja, na którą potrzeba czasu, a poza wykonywaną pracą prezentera radiowego i redaktora sportowego oraz co najważniejsze, poza czasem poświęconym rodzinie, małżonce i dwójce nastoletnich dzieci, jest go niewiele.

Poza muzyką lubi zajmować się tematyką prozdrowotną i sportową, pasjonat i obserwator samolotów, choć jak sam przyznaje boi się latać, oraz pociągi. Na co dzień redaktor sportowy i prezenter w rozgłośni radiowej RSC w Skierniewicach.

Rozmowa z naszym gościem poniżej.

RadioTop, czwartek, 6 sierpnia 2020r.

Udostępnij