„Dziura w oceanie” odkryta na mapie. Oto najbardziej zaskakujące zdjęcia uchwycone w Google Maps

„Dziura w oceanie” odkryta na mapie. Oto najbardziej zaskakujące zdjęcia uchwycone w Google Maps

Google Maps to niezwykle przydatne narzędzie, ale także miejsce, w którym odszukać można mnóstwo dziwnych, przerażających, jak i zabawnych ujęć. Przedstawiamy część spośród najciekawszych i wyjaśniamy, czym tak naprawdę jest m.in. „dziura w oceanie”.


Co można znaleźć na Mapach Google i Google Earth? Okazuje się, że wiele ciekawych, niecodziennych, a czasami również niepokojących rzeczy. Dziś pokażemy wam kilka, które zasługują – z różnych powodów – na uwagę.

W ostatnim czasie na Mapach Google pojawił się tajemniczy obiekt, który wygląda jak… dziura pośrodku oceanu. Tajemnicy dodaje fakt, że dane z satelity urywają się zaledwie kilkaset metrów od przedstawionego obiektu.

Chociaż wygląda to niecodziennie, patrzymy na zwyczajną bezludną wyspę. A dokładniej wyspę Wostok, która znajduje się obecnie w administracji państwa Kiribati. Nazwa wyspy oznacza w języku rosyjskim „wschód” i jest pamiątką po jej odkryciu w 1820 r. przez rosyjskiego podróżnika.

Tajemniczy wzór

Nie wiemy co to i do czego służy, ale lokalizacja na pustyni w Nevadzie rozbudza wyobraźnię. To przecież niedaleko słynnej Strefy 51, więc „na pewno” chodzi o kosmitów.

Kolejne tajemnicze symbole widziane z lotu ptaka, także w Nevadzie, to Tajemnicza Gwiazda. To już chyba zamyka nam temat.

Las w kształcie gitary

Miłość do muzyki można okazać na wiele sposobów. Jednym z nich jest… zasadzenie drzew w kształt gitary. Tak zrobił pewien mieszkaniec Argentyny, którego dzieło jest nadal widoczne z kosmosu.

Ogromny lew

Pokaźnych rozmiarów lew zdobi okolice ogrodu zoologicznego w brytyjskiej miejscowości Whipsndale. Bliskość lotniska w Luton sprawia, że obraz ten widoczny jest dla pasażerów samolotów, przelatujących nieopodal.

Zając rekordzista

Jak wysoko może skakać zając? Samochód Google sfotografował jednego osobnika w Polsce, który z grawitacją zdaje się nie mieć najlepszych relacji. Zwierzak wyskoczył dobre 3 m nad ziemię i bezpiecznie wylądował po drugiej stronie drogi.

Udostępnij