Mike Shinoda powraca z singlem „In My Head”

Mike Shinoda powraca z singlem „In My Head”

Mike Shinoda w nowym „Krzyku”. Solowy singiel muzyka Linkin Park „In My Head”.


Mike Shinoda, laureat Grammy, autor tekstów, producent i wokalista Linkin Park zaprezentował solowy singiel  „In My Head”, w którym gościnnie zaśpiewała pochodząca z Arizony alt-popowa piosenkarka Kailee Morgue

Utwór pochodzi ze ścieżki muzycznej do najnowszej, szóstej odsłony serii „Krzyk”. Nagranie nadaje ton filmowej produkcji, pojawiając się w otwierającej scenie, jak i na napisach końcowych. Shinoda jest również współtwórcą i producentem utworu „Still Alive” Demi Lovato, który również można usłyszeć w obrazie. Horror „Krzyk VI” już można oglądać w kinach.

 

– Ten czas jest dla mnie wspaniały, bo jednocześnie jest spojrzeniem wstecz, jak w przyszłość. Szykuję się do jubileuszowej reedycji albumu „Meteora”, a zarazem wydaję swoją nową muzykę. Przez całą karierę skakałem od Linkin Park do solowych rzeczy, więc wspaniale jest wrócić do tego rytmu. Nie mówiąc o tym, że umieszczenie mojego „In My Head” jak i „Still Alive” Demi Lovato w „Krzyku VI” dostarczyło mi wielkich emocji.

– wyjaśnia Mike.

„Meteora 20th Anniversary Edition” Linkin Park ukaże się 7 kwietnia. Wydawnictwo promuje singiel „Lost”, który dotarł do 2. miejsca zestawień Alternative i Rock radio, a także zapewnił grupie powrót do Billboard Hot 100 po 6 latach przerwy. Z okazji rocznicy wydania nagrodzonej Grammy, multiplatynowej płyty, jubileuszowa edycja ukaże się w różnych formatach.

Mike Shinoda

Mike Shinoda bez wątpienia odcisnął piętno na muzyce i kulturze popularnej nie tylko jako wokalista i producent Linkin Park, ale także jako artysta solowy, kompozytor filmowy, dobroczyńca i artysta wizualny. Wśród wielu osiągnięć z Linkin Park, może pochwalić się diamentowym albumem „Hybrid Theory”, który pozostaje najlepiej sprzedającym się debiutem XXI wieku. 

W 2005 roku Shinoda założył zespół Fort Minor, który wydał platynowy debiut „The Rising Tide” z czterokrotnie platynowym singlem „Remember The Name”. Jego wciąż wzbogacający się solowy dorobek obejmuje doceniony przez media „Post Traumatic” (2018), zrealizowany z pomocą platformy Twitch „Dropped Frames Vol. 1-3” (2020) czy mixtape „ZIGGURATS” (2021), jak również uwielbiany przez fanów singiel „Happy Endings” (feat. iann dior & UPSAHL). 

Mike Shinoda to niezwykle kreatywny twórca o szerokich horyzontach, który skomponował muzykę do kultowego „Raid”, współpracował z Lupe Fiasco czy Steve’em Aokim oraz był współautorem i producentem piosenek takich artystów, jak Demi Lovato, Sueco czy Mike Posner. W 2022 roku zdobył pierwszą solową nagrodę Grammy za remiks klasyka Deftones „Passenger”.

Udostępnij