Mezo i Liber pytają „Jakie masz dziś plany?”. Premiera nowej wersji „Aniele”.

Mezo i Liber pytają „Jakie masz dziś plany?”. Premiera nowej wersji „Aniele”.

Mezo i Liber prezentują nową wersję znanego wszystkim przeboju „Aniele”, który przez ostatnie 20 lat łapał za serca pokolenia. Nowy singiel Artystów „Jakie masz dziś plany?


Mezo i Liber dwie dekady temu skradli serca fanów piosenką „Aniele”. Dobrze znany tekst „Dziewczyno jak wino uderzasz do głowy, aniele tak wiele dla ciebie bym zrobił”, zapisał się przez ostatnie 20 lat nie tylko na ustach samych fanów Artystów ale jest również uważany za niezbędnik wszelkich imprez.

Artyści od wydania „Aniele” podążali różnymi drogami, podejmowali współpracę z innymi wokalistami: Mezo z Kasią Wilk, Ewą Jach czy Mietkiem Szcześniakiem, Liber z Sylwią Grzeszczak, Natalią Szroeder, Mateuszem Ziółko czy zespołem InoRos. Historia jednak zatoczyła koło i panowie postanowili znowu razem wejść do studia, dzięki czemu powstał kolejny pretendent do wielkiego hitu „Jakie masz dziś plany?”

Numer „Aniele” znalazł się na debiutanckim albumie Meza – Mezokracja z 2003 roku, przynosząc dla Meza i Libera olbrzymią popularność. Premiera „Jakie masz dziś plany?” powstała w ramach świętowania przez Mezo jubileuszu z okazji 20 lat wydania wspomnianego wcześniej albumu. Singiel znajdzie się na nowej kompilacji „Legacy” z dwudziestką najlepszych utworów 20-lecia działalności.

 

– Mój pierwszy oficjalny singiel „Żeby nie było” oraz późniejsze „Aniele” to współpraca właśnie z Liberem. Zaczynaliśmy muzycznie razem i choć przez te 20 lat pozostawaliśmy przyjaciółmi, nie nagrywaliśmy wspólnie od bardzo dawna. Każdy skupiał się na swoich rzeczach. Tym razem połączył nas… tenis i wspólna wyprawa na turniej na Florydę, gdzie łączyliśmy sport i muzykę. Tam powstał teledysk do nowej wersji „Aniele” czyli „Jakie masz dziś plany?”. Momentami miałem już dość tej piosenki, bo gram ją zazwyczaj po dwa razy na każdym koncercie, ale w nowej, muzycznie odświeżonej wersji przez producentów z Kofeina Music, oraz z nowym tekstem, dostała drugie życie. Ciekawe, jak odbierze je młodsze pokolenie słuchaczy, bo nasze roczniki na pewno wrócą do niej z sentymentem

– opowiada Mezo.

 

– Mimo że mieliśmy dwie osobne kariery, cały czas pozostawaliśmy w kontakcie, bo oprócz muzyki, zawsze łączył nas sport. Pomysł wspólnego nagrania właśnie zrodził się przez sport. Pierwotnie mieliśmy lecieć na Florydę tylko na turniej tenisowy, ale spontanicznie przed wylotem postanowiliśmy coś nagrać no i efekty tego można usłyszeć w piosence „Jakie masz dziś plany?”

– dodaje Liber.

Już jakiś czas temu Liber zapowiedział, że razem z Mezo nagrał nie jeden, ale dwa wspólne numery. Jak dodał wówczas Artysta, fani mają je usłyszeć wkrótce.

20 lutego 2023 roku, Mezo i Afu-Ra zaprezentowali Legacy – utwór, którym Mezo zaczął świętowanie jubileuszu premiery swojego debiutanckiego albumu o tym samym tytule.

Kiedy usłyszymy kolejny wspólny singiel od Mezo i Libera? Czy nowe nagranie „Jakie masz dziś plany?” odniesie równie ogromny sukces jak „Aniele”? Na odpowiedź przyjdzie nam zapewne chwilę poczekać. 

Udostępnij