Mężczyźni przywieźli nieżywego seniora na pocztę. Chcieli wyłudzić emeryturę

Mężczyźni przywieźli nieżywego seniora na pocztę. Chcieli wyłudzić emeryturę

Do nietypowego zdarzenia doszło w mieście Carlow w Irlandii. Jak wskazuje „The Irish Times” w piątek do placówki poczty weszły dwie osoby w towarzystwie ok. 60-latka. Cała sytuacja od razu zwróciła uwagę pracowników, ponieważ senior wyglądał na nieprzytomnego i był podtrzymywany przez dwóch mężczyzn.


Gdy pracownicy poczty chcieli skontrolować sytuację, towarzysze uciekli, porzucając starszego mężczyznę. Jak się potem okazało, senior był martwy.

Sprawę wyjaśnia policja. Funkcjonariusze badają okoliczności związane z niewyjaśnioną śmiercią starszego mężczyzny. Przyczyny śmierci zostaną ustalone dopiero po sekcji zwłok.

„The Irish Times” wskazuje, że była to próba wyłudzenia emerytury zmarłego mężczyzny. Media w Carlow wskazują, że jeden z mężczyzn, którzy zjawili się na poczcie, był tam już wcześniej i próbował odebrać świadczenie 60-latka. Usłyszał wówczas, że ten musi wstawić się osobiście.

Kobieta mieszkająca obok poczty powiedziała, że ​​jej córka widziała dwóch mężczyzn wnoszących zmarłego do budynku. — Wychodziła wtedy z domu (córka – przyp.) i powiedziała, że ​​mężczyzna wyglądał źle, jego stopy ciągnęły się po ziemi — powiedziała mieszkanka Carlow w rozmowie z „Irish Independent”.

Burmistrz Carlow Ken Murnane powiedział, że sprawa zszokowała mieszkańców miasta.

 

— Całe miasto jest w szoku. To po prostu oszałamiające, że ktokolwiek mógł zrobić coś takiego

— powiedział.

 

— To jak film Hitchcocka

— wskazał burmistrz.

Źródło: „The Irish Times”, „Irish Independent”

Udostępnij