Mery Spolsky – audiobook „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj” także w 10 singlach, oraz zaproszenie na trasę LIVE ACT

Mery Spolsky – audiobook „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj” także w 10 singlach, oraz zaproszenie na trasę LIVE ACT

“Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj”, czyli niepokorny debiut literacki Mery Spolsky –  16 czerwca trafił do sprzedaży. Autorka kreuje swoje alter ego – Marysię, która “pod czarną grzywką chowa czarne myśli”. Pisze o samoakceptacji, śmierci, fałdkach na brzuchu i miłości.


Mery Spolsky od kilku lat mocno zaznacza swoją obecność na polskiej scenie muzycznej. Performerka, piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, która jak mało kto potrafi bawić się słowami, artystka o wyrazistym wizerunku i osobowości. Ma na koncie dwa albumy “Miło Było Pana Poznać” i “Dekalog Spolsky” – obie z nominacjami do nagrody Fryderyk.

8 listopada w Audiotece pojawi się audiobook książki “Jestem Marysia i chyba się zabije dzisiaj”. Jako, że artystka lubi zaskakiwać audiobook ukaże się w dwóch odsłonach – klasycznej czytanej przez autorkę i zupełnie nowatorskiej – składającej się z elementów czytanych i udźwiękowionych, wzbogaconych przez udział nietuzinkowych gości. – “I co ty na to kochanie…?”

Jak można było się tego spodziewać, artystka nie da swoim słuchaczom klasycznej książki do słuchania – dołoży do tego warstwę wizualną i muzyczną.

28 października swoją premierę miało pierwsze opowiadanie z książki “Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj” “Trapowe opowiadanie”. Za scenariusz odpowiada Mery Spolsky oraz Marta Brodacka. W klipie zobaczymy m.in. rokowego wokalistę Macieja Maleńczuka oraz polskiego aktora Adama Fidusiewicza.

 

– Lubię ten klip i wszystkich chłopców, którzy w nim występują. Nie lubię sceny w 4:29, włosy mi dziwnie falują. Lubię fakt, że go obejrzycie. Nie lubię jak się obrazicie. Lubię mój tyłek w pierwszej minucie i scenę z ogórkiem przy wzmiance o…no właśnie, nie lubię jak niektórzy się oburzają na słowo, ale uszanuję to, bo lubię być miłą osobą. I co ty na to kochanie? Trapowe opowiadanie.

 mówi Mery Spolsky

Wzbogacone muzyczno-liryczne wydawnictwo składa się z 10 nagrań audio:

1. Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj
2. Trapowe Opowiadanie
3. Dupa Lipa
4. Nie Umiem Mówić Nie
5. Tata
6. Brzuch
7. Najsmutniejsza Dziewczyna Roku
8. Kuźnica
9. Welcome To
10. Prośba Do Następczyni
11. PAPA

I chyba nie myśleliście, że na książce i audiobooku się skończy…? „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj” skradła serca tysięcy czytelników. Mery Spolsky odsłania kolejne karty marysiowego uniwersum i zaprasza publiczność na wyjątkowy LIVE ACT.

 

Wykreowana przez artystkę bohaterka Marysia (która pod czarną grzywką chowa czarne myśli) schodzi z zadrukowanych stron książki prosto na scenę, żeby na żywo opowiedzieć o samoakceptacji, śmierci, grubym brzuchu i miłości. Zajrzycie do jej świata, w którym nic nie jest tylko czarne i białe – absurd i abstrakcja mieszają się z prozą życia, a satyra ze smutkiem i tęsknotą. 

Przygotujecie się na mieszankę muzyki, słowa, wizualnych doznań i czarnego humoru. W roli głównej: Mery Spolsky. W roli muzycznego narratora: producent muzyczny No Echoes.

 

– Chciałabym Was zaprosić do szalonego i czarno-białego świata Marysi, w którym nic nie jest tylko czarne i białe. „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj” LIVE ACT to nie będzie koncert, ani spektakl czy odczyt książki, nie będzie to też monodram. Więc co to będzie? To będzie stereodram! Czyli miks tego wszystkiego. Przez ostatni rok przygotowywaliśmy z producentem No Echoes’em coś bardzo specjalnego. Przedstawimy Wam to podczas LIVE ACTU! No chodźcie… tylko prośba, ubierzcie się na czarno!

– Mery Spolsky

LIVE ACT – „JESTEM MARYSIA I CHYBA SIĘ ZABIJĘ DZISIAJ”:
     10.11.2021 Warszawa, Praga Centrum
     15.11.2021 Wrocław, Teatr Capitol
     16.11.2021 Koszalin, Filharmonia Koszalińska
     19.11.2021 Rzeszów, Teatr Maska
     20.11.2021 Katowice, Kinoteatr Rialto
     24.11.2021 Gdańsk, Stary Maneż
     25.11.2021 Toruń, CKK Jordanki
     27.11.2021 Lublin, Chatka Żaka
     29.11.2021 Kraków, Klub Studio
     04.12.2021 Poznań, Aula Artis
     07.12.2021 Łódź, Artkombinat Scena Monopolis
     10.12.2021 Bydgoszcz, Fabryka Lloyda
     15.12.2021 Warszawa, Praga Centrum

Książka dostępna TUTAJ

10 PIOSENEK z AUDIOBOOKA TUTAJ

Mery Spolsky
Udostępnij