Måneskin i Tom Morello w wyczekiwanym singlu „Gossip”

Måneskin i Tom Morello w wyczekiwanym singlu „Gossip”

Måneskin i Tom Morello przeszli samych siebie. Uwielbiany na całym świecie zespół właśnie wydał singiel „Gossip” z udziałem legendarnego Morello, znanego m.in. z Rage Against The Machine, Audioslave oraz Bruce Springsteen And The E Street Band.


Dzięki surowemu, energetycznemu brzmieniu Måneskin przywrócił rock’n’rolla na szczyty światowych list przebojów. Victoria (bas), Damiano (wokal), Thomas (gitara) i Ethan (perkusja) zaczynali wspólną działalność w 2015 roku, grając na ulicach Rzymu. Kilka lat później, zwycięzcy Eurowizji podbijają świat jako jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów nowego pokolenia. Teraz zespół i legendarny Tom Morello razem w singlu „Gossip”

Singiel jest zapowiedzią nadchodzącego albumu „RUSH!”, który jest dostępny w przedsprzedaży. Premiera już w piątek 20 stycznia.

Zespół komentuje współpracę z Morello:

 

„Ogromne doświadczenie Toma Morello pozwoliło nam wziąć wskazówki, jak tworzyć utwory bez nadmiernego myślenia. Żadne słowa nie wyrażą naszej wdzięczności za dołączenie do nas w tym kawałku. To zaszczyt dla całego zespołu!”

– mówi Damiano.

 

„[Tom Morello] wniósł trochę Rage do Måneskin!”

– Ethan

 

„Tom jest jednym z najwspanialszych muzyków, których słucham i od których – praktycznie od zawsze – się uczę. Gra z nim była spełnieniem moich marzeń. To najważniejszy moment tego niesamowitego roku!”

– Thomas

 

„Piosenka zaczęła się od riffu, który Thomas napisał jakiś czas temu. Długo go trzymaliśmy i wciąż do niego wracaliśmy. A potem dołączyła do nas ikona, Tom Morello, który wniósł coś ekstra do klasycznego brzmienia Måneskin”

– Vic

 

„Kiedy usłyszałem, że istnieje rock’n’rollowy zespół z Włoch, który robi na świecie furorę, nie mogłem w to uwierzyć. Zobaczyłem później, jak grają na żywo i byłem zachwycony. Są głośni, seksowni i ROCKOWI! Zasługują na to, by być jednym ze sztandarów rock’n’rolla młodszego pokolenia. Jammowałem z nimi w ich studio w Hollywood. To świetny zespół – wszyscy świetnie grają, piszą świetne piosenki, są blisko ze swoją publicznością, a sposób, w jaki grają na żywo… ich tłum wprost SZALEJE! Wszystko to wygląda jak niektóre z największych zespołów lat 90.”.

– dodaje Tom Morello

Wyprodukowany głównie przez Maxa Martina i Fabrizio Ferraguzzo album został nagrany w LA, Włoszech i Tokio. Zawiera wcześniej wydane single „Supermodel”, niesamowity „Mammamia” oraz ostatni singiel „The Loneliest” – odę do klasycznych oldschoolowych ballad rockowych.

Lista utworów „RUSH!”:

Måneskin
 1. Own My Mind
 2. Gossip (feat. Tom Morello)
 3. Timezone
 4. Bla Bla Bla
 5. Baby Said
 6. Gasoline
 7. Feel
 8. Don’t Wanna Sleep
 9. Kool Kids
 10. If Not For You
 11. Read Your Diary
 12. Mark Chapman
 13. La Fine
 14. Il Dono Della Vita
 15. Mammamia
 16. Supermodel
 17. The Loneliest
Maneskin i Tom Morello scaled
Udostępnij