Karolina Stanisławczyk i Kuba Szmajkowski z VHS

Karolina Stanisławczyk i Kuba Szmajkowski z VHS

Karolina Stanisławczyk połączyła siły z Kubą Szmajkowskim, oraz producentem Jonatanem Chmielewskim w najnowszym singlu „VHS”


Karolina Stanisławczyk i Kuba Szmajkowski darzą się sympatią od dłuższego czasu, lecz „VHS” to dopiero ich pierwsza wspólna piosenka. Nagranie utrzymane w nowoczesnych, popowych brzmieniach, unoszące nas  urokliwymi letnimi klimatami. Oficjalna premiera „VHS” już jutro 29 lipca, na którą zapraszają sami artyści. 

Karolina Stanisławczyk to młoda polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, działa prężnie na rynku muzycznym od kilku lat, jednak  prawdziwy przełom w karierze nastąpił na początku 2021 roku. Wówczas ogromną popularność przyniósł jej utwór „Cliché”, który uzyskał certyfikat platynowej płyty ZPAV. W maju 2021 wydała debiutancki album pod tym samym tytułem, a 19 lutego 2022 wystąpiła z utworem „Move” (nagranym z Chiką Toro) w finale krajowych eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2022.

Kuba Szmajkowski to finalista pierwszej edycji programu The Voice Kids (2018). W latach 2018–2021 wokalista boys bandu 4Dreamers, z którym wydał dwa albumy: „4Dreamers” (2018) i nb.” (2019). Od 2021 artysta solowy.  W 2021 po zakończeniu działalności zespołu w duecie z Sarą James nagrał utwór „Czarny Młyn” na ścieżkę dźwiękową do filmu o tym samym tytule, następnie wydał solowe single: „Nieskończone” i „Lovesick”. Z tym drugim brał udział w polskich eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2022.

Jonatan Chmielewski to artysta, który współpracował z najpopularniejszymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Oprócz tego współtworzył jeden z najbardziej znanych projektów muzycznych w naszym kraju, czyli MIYO. W ramach tego projektu współtworzył takie hity jak „Cały świat” z Young Igim, Choker z Bedoesem czy radiowe hity „Będzie lepiej” z Tymkiem, a także „Uzależniony”, Smolastego. Jonatan Chmielewski to również Don Juan Wielki.

Singiel znajdzie się na drugiej płycie Karoliny, która ma się ukazać jeszcze w tym roku.

Udostępnij