Igo wydaje pierwszy solowy singiel!

Igo wydaje pierwszy solowy singiel!

IGO, właściciel jednego z najciekawszych męskich wokali na polskiej scenie muzycznej, zaczyna nową przygodę i prezentuje pierwszy solowy singiel. Posłuchajcie utworu zatytułowanego „Helena”!


Igo – Igor Walaszek po wieloletniej współpracy z chłopakami z zespołu Clock Machine oraz kooperacji w elektronicznym duecie Bass Astral, postanowił przeżyć swój debiut raz jeszcze. Tym razem w wersji solo. Pierwszym singlem zwiastującym nowym rozdział muzyczny oraz pierwszy solowy album wokalisty jest utwór „Helena”.

Tytuł singla nie jest przypadkowy. Helena to imię córeczki artysty, która przyszła na świat pod koniec 2021 roku. Wiadomość o dziecku była dla Igo i jego żony wyjątkowa. Mogłoby się wydawać, że zamknięcie w niespełna 4 minutowym utworze emocji, które tak trudno jest wyrazić będzie niemożliwe. A jednak! Igo się to udało, i zrobił to w sposób fenomenalny. Doskonale opowiedział najpiękniejszą historię swojego życia, która wzrusza do łez.

 

– Utwór przeszedł wiele metamorfoz i miał wiele rozpoczętych tekstów. Za każdym razem kiedy wydawało nam się że już to mamy, wyczuwałem że warto jeszcze poczekać, że w moim życiu wydarzy się coś jeszcze, co nada utworowi emocjonalnego blasku. Doskonale pamiętam moment, w którym dowiedziałem się, że moja żona jest w ciąży. To był zdecydowanie ten moment. W ciągu kilku godzin miałem skończony zupełnie nowy tekst, który po prostu ze mnie wypłynął. To są te momenty, za które kocham sztukę – momenty prawdziwej szczerości. Premiera ma miejsce dokładnie miesiąc po narodzinach małej. Przypadek? Nie chcę wierzyć w takie przypadki.

– mówi Igor.

Za muzykę do utworu odpowiedzialni są Bartosz Dziedzic i Aleksander Krzyżanowski – autorzy ostatniego hymnu Męskiego Grania, a za masteringiem stoi Marcin Szwajcer.

Udostępnij