Mae Muller reprezentantką Wielkiej Brytanii na Eurowizji

Mae Muller reprezentantką Wielkiej Brytanii na Eurowizji

To już pewne – piosenkarka i autorka tekstów Mae Muller będzie reprezentować Wielką Brytanię na 67. Konkursie Piosenki Eurowizji z piosenką „I Wrote A Song”.


Mae Muller będzie reprezentować Wielką Brytanię na 67. Konkursie Piosenki Eurowizji z piosenką „I Wrote A Song”.

Mae wciąż pracowała w lokalnym pubie, kiedy podpisała swój pierwszy kontrakt. Wydała trzy EP-ki pełne popowych perełek i zadziornych, do bólu szczerych tekstów. W 2019 roku przykuła uwagę branży, supportując Little Mix podczas ich stadionowej trasy koncertowej. Szybko zdobyła miliony wyświetleń na YouTubie i znalazła się w pierwszej dziesiątce w USA dzięki platynowemu „Better Days”. Wkrótce podpisała kontrakt z Capitol Records UK (Universal Music Group).

 

– Jestem bardzo podekscytowana uczestnictwem w tegorocznej Eurowizji i możliwością reprezentowania Wielkiej Brytanii! Kocham ją oglądać, odkąd sięgam pamięcią. To niesamowite, że mogę rywalizować w tak ważnym muzycznym konkursie. Jestem ogromną fanką wielu artystów, którzy odnieśli na niej sukces – od zespołu ABBA po Måneskin! W zeszłym roku zachwycił mnie Sam Ryder, który udowodnił, że Wielka Brytania może powrócić na lewą stronę tabeli liderów.

– zdradza artystka.

Dzięki współpracy z dużą wytwórnią, jej kariera nabrała tempa – w zeszłym roku Mae otrzymała nominacje do nagród MTV EMA i VMA. Jej muzyka zgromadziła już ponad dwa miliardy streamów, a sama Mae cieszy się ponad 5 milionami słuchaczy miesięcznie na Spotify.

Mae napisała „I Wrote A Song” kilka miesięcy temu, razem z nominowanym do nagrody BRIT autorem tekstów Lewisem Thompsonem („BED” Davida Guetty, Joela Corry’ego i Raye) oraz Karen Poole, która tworzyła już dla takich gwiazd, jak Kylie Minogue, Lily Allen, David Guetta czy Alisha’s Attic.

 

– Zawsze byliśmy fanami głosu, piosenek i gwiazdorskiej charyzmy Mae. Kiedy usłyszeliśmy „I Wrote A Song”, poruszyło nas jej przesłanie – muzyka jako forma terapii; w sam raz na największy konkurs piosenki na świecie! Wiedzieliśmy, że będzie niesamowitą ambasadorką Wielkiej Brytanii. Oprócz ogromnego talentu, ma także niezwykle ciepłą, zabawną osobowość.

– komentują współzałożyciele TaP Music, Ben Mawson i Ed Millett.

Jo Charrington, współprzewodnicząca EMI, dodaje: 

 

– Mae to wyjątkowy talent z zadatkami na megagwiazdę. Jest odważna, charyzmatyczna, zabawna i czarująca, a dzięki swojej muzyce zgromadziła już fanów na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że będzie godnie reprezentować Wielką Brytanię.

– Jo Charrington

Mae Muller

Tegorocznym gospodarzem Eurowizji jest miasto Liverpool w Wielkiej Brytanii, w imieniu Ukrainy, która w ubiegłym roku zwyciężyła z piosenką „Stefania” grupy Kalush Orchestra.

Udostępnij