Dawno powinnam! – śpiewa Marta Burdynowicz w długo wyczekiwanym singlu

Dawno powinnam! – śpiewa Marta Burdynowicz w długo wyczekiwanym singlu

„Dawno Powinnam”, pierwszy singiel Marty Burdynowicz, zwyciężczyni XII edycji The Voice of Poland.


„Dawno Powinnam” to pierwszy singiel zwyciężczyni XII edycji The Voice of Poland. Mogłoby się wydawać, że tytuł piosenki nawiązuje waśnie do tego czasu, to jednak Marta Burdynowicz ma dla nas na lato zupełnie inne przesłanie.

 

– „Dawno powinnam” to bardzo uniwersalna piosenka, dla wszystkich którzy wreszcie odkryli w sobie siłę i zdecydowali się na zmiany. To najbardziej pozytywna strona końca – czyli początek nowej drogi!

– mówi nam Marta.

Większość z nas zna Martę z telewizyjnego show, ale miłośnicy musicali wiedzą, że to nie Voice of Poland ją odkrył ją dla muzyki. Ta niezwykle skromna i pracowita wokalistka podchodzi z dystansem do popularności i po prostu robi swoje. Kazała na siebie czekać, ale nareszcie jest z prawdziwym popowym radiowym kawałkiem idealnym na lato i zapowiada, że na następny już niebawem. Trzymamy za słowo!

Marta jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku, wydziału wokalno-aktorskiego, specjalizacji – musical. To aktorka teatralna, filmowa, a także dubbingowa. Laureatka wielu konkursów piosenki, a także solistka koncertów musicalowych i rozrywkowych na terenie całej Polski, m.in. Tribute to Hans Zimmer, Ennio Morricone, John Williams, Festiwali Muzyki Filmowej w Krakowie, koncertów w Filharmonii Opolskiej, Bałtyckiej czy w Teatrze Polskim w Warszawie.

Gdzie można zobaczyć i posłuchać Marty?

Na ekrany kin trafił właśnie film Piotra Trzaskalskiego „Na chwilę, na zawsze” z Pawłem Domagałą i Olafem Lubaszenko w rolach głównych. Marta gra tam siostrę Teresą i śpiewa.

Piękny wokal Marty będzie można usłyszeć jeszcze w lipcu na Festiwalu im. Pawła Królikowskiego w Kudowie Zdroju, w sierpniu na Festiwalu Carpathia w repertuarze Anny Jantar, na Festiwali Kultury Alternatywnej w Częstochowie oraz na Festiwali Pamiętajmy o Osieckiej w Sopocie.

A już od września Marta w raca na deski teatrów: Teatr Muzyczny ROMA „Wersja koncertowa musicalu Piloci”, Teatr Muzyczny w Gdyni „Mistrz i Małgorzata” oraz „Hairspray”. Teatr RAMPA w Warszawie „Rapsodia z Demonem”, Mazowiecki Teatr Muzyczny w Warszawie „Dla Ciebie Śpiewałem” – spektakl muzyczny z piosenkami Bodo, Odronki, Warszawska Opera Kameralna „Company”, Teatr Muzyczny w Poznaniu „Zakonnica w Przebraniu” oraz „Kombinat” – musical z muzyką zespołu Republika, Teatr Muzyczny w Łodzi „Madagaskar: Musicalowa Przygoda”.

Udostępnij