Daria Zawiałow i Dawid Podsiadło połączyli siły, czego efektem jest singiel „Za krótki sen”.

Daria Zawiałow i Dawid Podsiadło połączyli siły, czego efektem jest singiel „Za krótki sen”.

Piosenka którą stworzyli wspólnie Daria Zawiałow i Dawid Podsiadło wzbudza emocje. To długo wyczekiwana, kolejna zapowiedź trzeciego albumu Darii Zawiałow. Utwór ten to pierwszy efekt ich współpracy.


Daria Zawiałow i Dawid Podsiadło tajemniczo zapowiadali współpracę, ale już jest jej efekt. Teraz można posłuchać singla oraz zobaczyć wyjątkowy klip, który powstawał na… dwóch kontynentach.

 

W moim odczuciu sam utwór opowiada o niespełnionej miłości, która trwała przez chwilę, ale bardzo szybko się ulotniła. Natomiast teledysk wprowadza nas w nieco inną narrację. To piękna opowieść o tym, że jeśli tylko chcemy możemy osiągnąć wszystko, nawet jeśli wydaje nam się to nierealne. Nigdy nie jest za późno, by zacząć coś od nowa

– powiedziała Daria Zawiałow

Daria Zawiałow Dawid Podsiadło

Piosenka „Za krótki sen”, to jednak jedna z niespodzianek, które przygotowała wokalistka dla swoich fanów na najbliższe miesiące. Wraz z premierą teledysku ruszyła przedsprzedaż albumu „Wojny i Noce”, którego premiera odbędzie się już 11 czerwca!

Podobnie jak poprzedni album „Helsinki”, „Wojny i Noce” będą flirtem z francuską elektroniką. Usłyszymy tam syntezatory inspirowane brzmieniem lat 80 oraz gitarowe brzmienia, ale jak zdradza artystka – ten album będzie miał w sobie także odrobinę współczesności. Warstwa liryczna zapowiadana jest na najbardziej osobistą w karierze Darii.

 

Z Finlandii, Daria uciekła przy tworzeniu nowej płyty myślami do Kraju Kwitnącej Wiśni. Inspiracje mangą i filmami anime można dostrzec już na pierwszy rzut oka, chociażby na charakterystycznych ilustracjach towarzyszących komunikacji albumu, za które odpowiada Agnieszka Szajewska. Co więcej, jak niedawno zdradziła Daria, na „Wojnach i Nocach” będzie można usłyszeć artystkę śpiewającą po japońsku!

Choć nie została jeszcze ujawniona oficjalna okładka albumu, a do premiery krążka zostały ponad dwa miesiące to wskazówek dotyczących dalszych ruchów ze strony Darii można doszukiwać się na przykład w niedawno opublikowanym, krótkim animowanym wideo. Teorii fanów na temat ukrytych wiadomości w wideo jest wiele. Część z nich została już ujawniona, wraz z tytułem singla i datą premiery albumu, a co jeszcze ma w zanadrzu artystka? O tym już niebawem…

Udostępnij