Conan Gray jak Alphaville i OMD w nowym singlu.

Conan Gray jak Alphaville i OMD w nowym singlu.

Conan Gray prezentuje nowy utwór „Lonely Dancers. Piosenka to kolejna zapowiedź trzeciego albumu artysty, krążek „FOUND HEAVEN”. Wydawnictwo wokalisty i songwritera mogącego poszczycić się platynową płytą ujrzy światło dzienne 5 kwietnia nakładem Republic Records.


Conan Gray, niczym Alphaville i OMD w jednym, prezentuje nowy singiel „Lonely Dancers”. To kolejna odsłona trzeciego krążka artysty „Found Heaven”, który ukaże się 5 kwietnia. Do nowego singla  powstał również teledysk, którego reżyserem jest Jason Lester (Phoebe Bridgers, Sabrina Carpenter, Maren Morris).

Producentami „Lonely Dancers” są Max Martin, ILYA i Oscar Holter. Ten pierwszy, mający na koncie współpracę m.in. z The Weeknd, Adele i Arianą Grande, jest współproducentem całego krążka „FOUND HEAVEN”. Martinowi partnerowali Greg Kurstin (Adele, Beck, Sia, P!nk) i Shawn Everett (Kacey Musgraves, The Killers). Wydawnictwo można już zamawiać w przedsprzedaży.

Oprócz „Lonely Dancers” na „FOUND HEAVEN” znajdą się opublikowane wcześniej „Killing Me”, „Winner” oraz „Never Ending Song”. Single zgromadziły łącznie ponad 130 mln streamów, zyskały także uznanie dziennikarzy „Billboardu”, „Rolling Stone’a”, „Vogue”, serwisu UPROXX i innych.

W ciągu ostatnich kilku lat Conan Gray ugruntował swoją pozycję jako jednego z najbardziej uznanych i wpływowych twórców popowych swojego pokolenia. Słynie z wnikliwych obserwacji w tekstach oraz oryginalności w każdym aspekcie swojej twórczości. Największym hitem w dotychczasowym dorobku jest „Heather”, które zawładnęło sercami słuchaczy z pokolenia Z. W 2020 r. Gray wydał debiutancki album „Kid Krow”, który dotarł do 5. miejsca Billboard 200 oraz na szczyt Billboard Pop Albums, stając się najlepszym debiutem tamtego roku. W 2022 r. ukazał się album „Superache”, który trafił do Top 10 list sprzedaży w USA, Australii, Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Holandii.

Conan Gray ma na swoim koncie ponad 12 mld streamów. W samym 2022 r. sprzedał ponad 300 tysięcy biletów na swoje koncerty, w tym na występ w legendarnym Eventim Apollo w Londynie. Artysta uraczył publiczność Coachelli niezapomnianymi koncertami. W 2023 r. wystąpił przed niemal 300-tysięczną publicznością na Lollapaloozie w Ameryce Łacińskiej oraz niemal 40-tysięcznym tłumem na Outside Lands. W ubiegłym roku artysta zawładnął także sercami uczestników nowojorskiego Global Citizen Festivalu.

Artysta zyskuje także na znaczeniu w branży modowej. Na ubiegłoroczną Met Galę przybył w specjalnie zaprojektowanym dla niego stroju Balmain. „Vogue”, „Esquire”, „Teen Vogue”, „Insider”, NPR i inne redakcje umieściły go na listach najlepiej ubranych gwiazd wieczoru.

Udostępnij