SG Lewis powraca! Co dwa single, to nie jeden!

SG Lewis powraca! Co dwa single, to nie jeden!

SG Lewis, mieszkający w Londynie piosenkarz, autor tekstów, producent i DJ, powraca z dwoma zupełnie nowymi singlami: „Missing You” i „Something About Your Love”.


SG Lewis (Sam Lewis) znajduje się w gronie artystów, którym lata 70′ i 80′ dostarczyły bogatej inspiracji. „Missing You” ukazuje niezrównaną zdolność Lewisa do przeniesienia undergroundowej muzyki klubowej w miejsce świeże i przystępne dla młodych pokoleń. Artysta prowadzi nas na parkiet w całej błyszczącej, syntezatorowej chwale.

Na drugim końcu spektrum pojawia się singiel inspirowany Daft Punk zatytułowany „Something About Your Love” – utwór z bębnami z lat 70., mieszanką funku, basu, groove w stylu disco i świetlistym refrenem. Oba utwory są klasycznymi, ale głęboko współczesnymi kawałkami, z których jeden może być ścieżką dźwiękową najdzikszej nocy, a drugi towarzyszyć błogiej jeździe do domu o wschodzie słońca.

 

– Koncepcyjnie było to idealne wprowadzenie. To opowieść o pokusie i słabnącym strachu. Twoje oczy wędrują. Nie jest tajemnicą, że jestem wielkim fanem Daft Punk. To największy hołd, jaki kiedykolwiek im złożyłem. Sporo słuchałem „Discovery”, jest w tym specyficzna technika. Pociąłem próbkę tych klawiszy i bębnów z lat 70. Poszło łatwo. Lirycznie to czyste wyznanie podziwu. To także doskonały kontrast z „Missing You”.

–  SG Lewis opowiada o dwóch singlach.

Nowe utwory są kontynuacją debiutanckiego wydawnictwa Sama, „times”, które ukazało się podczas lockdownu i była to jedna z tajnych broni współczesnego popu. Wśród plejady gości znaleźli się Robyn i Channel Tres w „Impact”, Nile Rodgers w „One More” i Lucky Daye w uwielbianym przez fanów „Feed The Fire”. Album zyskał szerokie uznanie krytyków, takich jak „The Guardian”, „NME”, „Evening Standard”, „Clash”, „GQ”, „Notion” i wiele innych. Utwór „Chemicals” zdobył ponad 55 milionów streamów na Spotify, a sama płyta przyczyniła się do wielkiej liczby 1,4 miliarda streamów, którymi może pochwalić się SG Lewis.

SG Lewis ugruntował swój status jednego z najbardziej poszukiwanych producentów muzycznych i współpracował z takimi artystami jak Elton John, Clairo, Khalid, Aluna, Victoria Monet, Raye, Ray BLK, Chad Hugo, Gerd Janson czy Conducta. Niedawno Louis Vuitton rozpoczął swoją przedjesienną kampanię z remiksem „Impact” Soulwax, a sam SG Lewis jest dobrze postrzegany w kręgach mody, uczestnicząc i występując na wielu imprezach w całej swojej znakomitej karierze.

Za kulisami wyprodukował także przełomowy utwór Dave’a „100M” i był współautorem „Hallucinate” na bijącym rekordy popularności albumie Dua Lipy, „Future Nostalgia”. Sam wyprzedał swoje występy w Stanach Zjednoczonych, Azji, Australii i Europie, a także na wielu festiwalach, w tym w godzinach największej oglądalności na Coachelli i Glastonbury. W Polsce mogliśmy go oglądać podczas występu na Open’er Festivalu.

Udostępnij