Berre prezentuje singiel „Happier”

Berre prezentuje singiel „Happier”

Berre, 23 letni artysta z Belgii prezentuje najnowszy singiel pt. „Happier”, w którym opowiada o rozdarciu towarzyszącemu pogoni za marzeniami.


23-letni Berre Vandenbussche zaczął nagrywać covery piosenek swoich idoli w garażu i na parkingu nieopodal domu rodziców. Jego poruszające interpretacje światowych hitów szybko zostały zauważone, a przeróbka wykonywanego pierwotnie przez Freyę Ridings „Lost Without You” stała się wiralem na TikToku, uzyskując 10 mln wyświetleń.

W maju 2022 r. Berre wydał swój pierwszy singiel „Say My Name”, który z miejsca stał się hitem, docierając na sam szczyt belgijskiego zestawienia Airplay, lądując na 4. miejscu listy najpopularniejszych singli w tym kraju i zdobywając tam platynową płytę. Kolejne piosenki – mające status złotych płyt w Belgii „Better Off Alone” i „Thrill Of It All” – pozwoliły zapoznać się z wyjątkowym głosem artysty. „Thrill Of It All” uplasowała się na 4. pozycji belgijskiej listy przebojów i była pierwszą piosenką młodego twórcy, którą notowano w Niemczech, a także w Czechach, gdzie znalazła się na 12. miejscu. Singiel był emitowany na antenach radiowych we Francji, Holandii i Polsce.

Wydane w czerwcu, „Kissing Strangers” wybrzmiało na wielu tegorocznych festiwalach, m.in. Rock Werchter, Genk On Stage czy Suikerrock. Latem praktycznie każdy mieszkaniec Belgii miał tę piosenkę na ustach. Najnowszy utwór „Happier” jest dla odmiany niczym koc, którym okrywamy się w chłodniejsze dni, by posłuchać bardzo wiarygodnie brzmiącej opowieści artysty.

 

– „Happier” to piosenka, która jest odzwierciedleniem mieszanych emocji towarzyszących pogoni za marzeniami. Z jednej strony rozdzierają nas osobiste ambicje, ale z drugiej mamy poczucie utraty czasu, który moglibyśmy spędzić z bliskimi. To także pytanie o to, czy ludziom będzie lepiej, gdy nie będzie cię w pobliżu. „Happier” jest szczerą eksploracją złożoności podążania własną ścieżką

– mówi o nowej piosence Berre.

Piosenka powstała w Berlinie. Berre napisał ją wspólnie z Nico Rebscherem (Zoe Wees, Aurora, Louis Tomlinson) i Teyą. Producentami nagrania się Tobie Speleman, Romain Descampe i Ziggy Egil Franzen (Yseult, Mentissa, Charles).

Udostępnij