Anna Wyszkoni z nowym singlem „Było, minęło”, oraz zapowiedź nadchodzącej płyty „Z cegieł i łez”

Anna Wyszkoni z nowym singlem „Było, minęło”, oraz zapowiedź nadchodzącej płyty „Z cegieł i łez”

25 listopada do sprzedaży trafi nowa płyta „Z cegieł i łez” Anny Wyszkoni. Wokalistka dzisiaj wypuściła teledysk i najnowszy singiel „Było, minęło”.

Nowa płyta „Z cegieł i łez” rozpoczyna nowy rozdział w muzycznej karierze Anny Wyszkoni, która trwa już 27 lat, początkowo w roli wokalistki grupy Łzy (do 2010 r.), a obecnie solistki.

Szeroka publiczność poznała Anię Wyszkoni w drugiej połowie lat 90., kiedy to jako nastolatka dołączyła do zespołu Łzy. Z nim osiągnęła wielkie sukcesy liczone tysiącami sprzedanych albumów, platynowymi i złotymi płytami czy wieloma nagrodami (festiwal w Opolu, Polsat SuperHit Festival, Sopot Festival). Gościnnie wsparła w duecie zespół Video, przebój „Soft” zajął 2. miejsce na festiwalu w Sopocie w 2008 r.

Anna Wyszkoni
Anna Wyszkoni

W czerwcu 2009 r. do sprzedaży trafił debiutancki solowy album „Pan i Pani” z tytułową piosenką „Czy ten pan i pani”.

W listopadzie 2010 r. drogi Wyszkoni i Łez się rozeszły, a wokalistka na dobre rozpoczęła karierę solową. 

Na kolejnej płycie „Życie jest w porządku” (2012) znalazły się utwory autorstwa m.in. Marka Jackowskiego i Kory, Roberta Gawlińskiego, Karoliny Kozak, Ani Dąbrowskiej i Michała Szulima z Plateau.

Dotychczasowy dorobek podsumowała składanką „Nieznośna lekkość hitu” z października 2021 r. Jubileuszowe wydawnictwo zawiera takie utwory, jak m.in. „Oczy szeroko zamknięte”„Czy ten pan i pani”„Z ciszą pośród czterech ścian” i „Wiem, że jesteś tam”. Na krążku nie mogło też zabraknąć przeboju „Agnieszka” z repertuaru Łez. Tę piosenkę można usłyszeć zarówno w oryginale, jak i w nieco innej odsłonie.

Anna Wyszkoni i nowa płyta „Z cegieł i łez”

Na nowy album Anna Wyszkoni jak zawsze napisała kilka bardzo ważnych dla niej tekstów i skomponowała (sama lub we współpracy ze swoimi producentami) kilka utworów. W roli autorów pojawili się także: Robert Gawliński, z którym Ania Wyszkoni współpracuje już od 10 lat, Jakub Galiński (współproducent jej dwóch solowych, podwójnie platynowych albumów, a także artyści, z którymi jej drogi zbiegły się po raz pierwszy: Michał Wiraszko (wokalista zespołu Muchy i autor tekstów wielu polskich piosenek), Tomasz Mioduszewski (wokalista i lider zespołu Jamal) i Paweł Leszowski znany bardziej jako Leski.

„Czuję ekscytację, jak przed ważnym egzaminem” – napisała Anna Wyszkoni na Instagramie przed premierą singla „Było minęło”. „To ważna dla mnie piosenka – daje mi siłę i nadzieję”

– dodaje wokalistka.

Funkcję producenta muzycznego objął Łukasz Damrych, który na stałe pełni rolę pianisty w zespole Anny. Producentem pierwszej piosenki promującej album, „Było minęło”, jest Jakub Galiński.

Za teledysk do singla odpowiada Dawid Ziemba, mający na koncie klipy dla m.in. Viki Gabor, Ochmana, Zuzy Jabłońskiej, AniKi Dąbrowskiej, Magdy Steczkowskiej i grupy Tulia. W teledysku poza wokalistką zagrali Krzysztof Haczyk i Michał Lembicz, finalista konkursu Mister Polski 2017.

„Niech ten przewrotny tytuł was nie zwiedzie. Ania Wyszkoni nadal jest ikoną wrażliwości, subtelności i nostalgii. Ania potrafi głośno milczeć swoim magnetycznym głosem, jak nikt inny.

(…) Tak potrafi tylko Ona – dziewczyna ze Śląska z układem nerwowym na wierzchu.

(…) Sama mówi o sobie, że nie jest stworzona na te czasy. Pośpiech, pogoń za popularnością i lans za wszelką cenę są jej całkowicie obce”

 

– czytamy w materiałach o nowej płycie „Z cegieł i łez”.

Anna Wyszkoni Z cegiel i lez
Anna Wyszkoni – Z cegieł i łez
Udostępnij