Anglia – Polska: Krychowiak i Piątkowski zakażeni koronawirusem

Anglia – Polska: Krychowiak i Piątkowski zakażeni koronawirusem

Anglia – Polska: fatalne wieści z obozu biało-czerwonych. Grzegorz Krychowiak i Kamil Piątkowski są zakażeni koronawirusem – poinformował rzecznik reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski. Członkowie sztabu szkoleniowego z wyjątkiem Kwiatkowskiego uzyskali negatywne wyniki.

We wtorek rano Jakub Kwiatkowski poinformował o pozytywnych wynikach testu dwóch piłkarzy reprezentacji Polski: Grzegorza Krychowiaka i Kamila Piątkowskiego. Jednocześnie rzecznik kadry dodał, że on sam również został zakażony koronawirusem. Pozostali członkowie sztabu uzyskali negatywne wyniki.

Kwiatkowski zaznaczył, że Krychowiak był wcześniej zakażony koronawirusem, dlatego PZPN rozpoczął rozmowy z UEFA w celu wyjaśnienia sytuacji.

To nie pierwsze zakażenia w zespole Paulo Sousy. Na początku zgrupowania koronawirusa wykryto u Mateusza Klicha, a później odizolowany od reszty zespołu został także Łukasz Skorupski.

To wszystko jeszcze bardziej utrudnia sytuację Polaków przed środowym meczem z Anglią w el. MŚ w Katarze. W spotkaniu na Wembley zabraknie też Roberta Lewandowskiego. Napastnik doznał kontuzji prawego kolana w niedzielnym meczu z Andorą (3:0). Badania kliniczne i obrazowe wykazały uszkodzenie więzadła pobocznego.

Udostępnij