Ville Valo w nowym singlu z nadchodzącej płyty

Ville Valo w nowym singlu z nadchodzącej płyty

Fiński pionier love metalu, Ville Valo (VV) z HIM, prezentuje nowy singiel „The Foreverlost”. To już trzecia zapowiedź nadchodzącego solowego albumu „Neon Noir”, który ukaże się 13 stycznia 2023.

Wcześniej VV podzielił się singlami „Loveletting” oraz „Echolocate Your Love”. Artysta komentuje najnowsze wydawnictwo: – „The Foreverlost” to kolejna głośna miłosna piosenka przedstawiająca butō-burleskę pomiędzy dwiema zmęczonymi duszami.

VIlle Valo udzielił ostatnio obszernego wywiadu dla „Kerrang”, w którym szczegółowo omówił proces tworzenia „Neon Noir”.

 

– Tworzenie tego albumu pozwoliło mi spojrzeć z innej perspektywy na to, kim jestem, co chcę robić, co do tej pory zrobiłem i co może być zrobione lepiej… i tak dalej

– mówi VV, wybuchając śmiechem.

– W efekcie skończyło się to zrobieniem dokładnie tego samego, co robiłem wcześniej.

 

 

– „Neon Noir” to dźwiękowy przewodnik, który krok po kroku pokazuje, jak przetrwać, a może i cieszyć się królestwem VV 

– mówi o nadchodzącej płycie.

– To rozmazujący tusz maraton łez z odrobiną nadziei, gdzieś pomiędzy Robertem Smithem i Ozzym.

 

Artysta będzie promował album na dwóch koncertach w Polsce. 14 lutego 2023 wystąpi w Warszawie (sold out!), a 15 lutego w Krakowie. W Wielkiej Brytanii będzie to pięć koncertów. 10 marca 2023 rozpocznie tourne od Bristolu w O2 Academy, następnie 11 marca wystąpi w Nothingam w Rock City, 13 marca przed publicznością w Glasgow – Glasgow Garage, 14 marca odwiedzi Manchester z koncertem w O2 Ritz Manchester, i zakończy tourne ostatnim występem w Londynie 15 marca w O2 Forum Kentish Town. Bilety dostępne są na każdy z koncertów, już w ilości limitowanej do nabycia TUTAJ.

W historii alternatywnego rocka XXI wieku niewielu było artystów pokroju Ville Valo. W końcu zespół HIM, którego był frontmanem, to jedna z najbardziej kultowych grup muzycznych przełomu wieków. Ich muzyka, przez jednych gorliwie czczona, przez innych znienawidzona, bez wątpienia wyryła w historii muzyki rockowej ślad, którego nie da się zatrzeć.

Osiem albumów, ponad 10 milionów sprzedanych płyt, nominacje do nagrody Grammy, niezliczone okładki najważniejszych magazynów muzycznych na całym świecie, uznanie szerokiego grona krytyków oraz oddaną rzeszę fanów – to wszystko pozostawił po sobie HIM, kończąc działalność w 2017 roku. Wiadomość o pożegnalnej trasie spotkała się z niedowierzaniem oraz niekończącymi się spekulacjami na temat tego, czy – i w jakiej postaci – odrodzi się His Infernal Majesty.

Tracklista albumu VV „Neon Noir”:

Ville Valo
Ville Valo – Neon Noir

1. Echolocate Your Love 
2. Run Away From the Sun 
3. Neon Noir 
4. Loveletting 
5. The Foreverlost 
6. Baby Lacrimarium 
7. Salute the Sanguine 
8. In Trenodia 
9. Heartful of Ghosts 
10. Saturnine Saturnalia 
11. Zener Solitaire 
12. Vertigo Eyes

Udostępnij