Serwis Nasza Klasa zostanie zamknięty. To koniec pewnej epoki

Serwis Nasza Klasa zostanie zamknięty. To koniec pewnej epoki

Już za dwa miesiące Nasza Klasa oficjalnie zakończy swój żywot. Właściciel portalu zapowiedział jego zamknięcie. Po 27 lipca 2021 roku dane osobowe wszystkich użytkowników Naszej Klasy zostaną trwale usunięte


Nasza Klasa to polski serwis społecznościowy, który został uruchomiony w listopadzie 2006 roku. Portal szybko zyskał uznanie wśród internautów i stał się miejscem wirtualnych spotkań. Stety – niestety, wraz z pojawieniem się polskiej wersji Facebooka, NK.pl powoli zaczęło tracić pozycję lidera, by kilka lat później stać się serwisem widmo, z którego niemal nikt już nie korzysta.

Koniec Naszej Klasy – NK.pl zostaje zamknięte

Na chwilę obecną Nasza Klasa jest już tylko mglistym wspomnieniem w głowie większości Polaków. Administrator serwisu – Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. – poinformował, że w dniu 27 lipca 2021 roku NK.pl przestanie działać. Za dokładnie dwa miesiące Nasza Klasa oficjalnie zakończy swój żywot i nie będzie już przyjmować nowych użytkowników. Osoby, które nabyły na Naszej Klasie płatne usługi takie jak Eurogąbki, Goście, Goście Plus, Prezenty czy Super Zdjęcie mogą korzystać z nich do momentu zamknięcia portalu lub poprosić o zwrot pieniędzy.

Po 27 lipca 2021 roku dane osobowe wszystkich użytkowników Naszej Klasy zostaną trwale usunięte z uwagi na brak podstawy do ich dalszego przetwarzania. Nie da się ukryć, że zamknięcie NK.pl to koniec pewnej epoki i jednocześnie doskonały przykład zmarnowanego potencjału. Ciężko zwalać porażkę witryny tylko i wyłącznie na Facebooka, bo czynników, które doprowadziły Naszą Klasę do upadku, było znacznie więcej.

Udostępnij