Rema i Selena Gomez w nowej wersji „Calm Down”

Rema i Selena Gomez w nowej wersji „Calm Down”

Po niesamowitym sukcesie debiutanckiego albumu „Rave & Roses”, pionier Afrorave’u, Rema, wydaje nową wersję utworu „Calm Down” z udziałem Seleny Gomez.

„Rave & Roses” osiągnął 1. miejsce w ponad szesnastu krajach, znalazł się w pierwszej dziesiątce listy Billboardu World Music, w pierwszej dziesiątce list Apple Music i Shazam w tygodniu od premiery, a także stał się najwyżej notowanym debiutem Afrobeats w Nigerii. Płyta obejmuje 16 utworów i zawiera kilka starnnie dobranych duetów, w tym amerykańskich piosenkarzy Chrisa Browna i 6LACK, brytyjskiego rapera AJ Tracey i francuską wokalistkę Yseult. Tworząc nowy podgatunek Afrorave, „Rave & Roses” odkrywa przed nami swój własny, lekko dziwny, lecz wspaniały wszechświat.

Od czasu swojego debiutu Rema całkowicie zmienił styl, szybko stając się jednym z największych i najbardziej znanych nazwisk nowej fali gwiazd Afrobeats. Młody pionier wyróżnia się umiejętnością łączenia wpływów czerpiąc z muzyki afrykańskiej, indyjskiej i arabskiej łącząc je i nadając im integralną część swojego brzmienia. Dzięki uznaniu takich artystów jak Timbaland, Rihanna, Drake, Skepta i FKA Twigs, artysta nadaje swój nadprzyrodzony charakter wszystkiemu, czego dotyka, a jego debiutancki album udowadnia, że jest wart przesłuchania każdej sekundy.

Tracklista „Rave & Roses”:

 1. Divine
 2. Hold Me (feat. 6LACK)
 3. Dirty
 4. Calm Down
 5. Soundgasm
 6. Time N Affection (feat. Chris Brown)
 7. Jo
 8. Mara
 9. Love
 10. Addicted
 11. Are You There
 12. FYN (feat. AJ Tracey)
 13. Oroma Baby
 14. Carry
 15. Wine (feat. Yseult)
 16. Runaway

Chwalony nawet przez Baracka Obamę i Drake’a, Rema jest już wielką gwiazdą. Jego piosenki „Iron Man” i „Dumebi” zmieniły rynek muzyczny. Nieustannie demonstrując mądrość wykraczającą poza swoje 21 lat, Rema toruje drogę swojemu pokoleniu, a jego misja polegająca na zabieraniu Afrobeatów w świat jest kluczem do wszystkiego, co robi. Niektórym może wydawać się, że jego sukces nastąpił z dnia na dzień, ale jego muzyczna podróż rozpoczęła się w kościele, gdy był jeszcze nastolatkiem.

Divine Ikubor urodził się i wychował w Benin City, a jego niezrównany wokal, fuzja gatunków i łatwość bycia sobą wdarły się w mainstreamową świadomość. „Rave & Roses” daje nam wgląd w historię młodego chłopaka-supergwiazdy, który próbuje okiełznać życie, sławę, miłość i seks, jednocześnie tworząc przyjemne i ekscytujące doświadczenia.

Nominowana do nagród Grammy i Emmy, Selena Gomez, jest jedną z najbardziej znanych na świecie postaci artystek, aktorek, producentek, przedsiębiorczyń i filantropek swojego pokolenia. Gomez sprzedała ponad 210 milionów singli na całym świecie i zdobyła ponad 45 miliardów globalnych streamów. Otrzymała nominację do nagrody Grammy za swój najnowszy projekt „Revelación”, jej pierwszą całkowicie hiszpańskojęzyczną EP-kę. Ma na koncie wiele ról filmowych i telewizyjnych z najważniejszymi reżyserami (Adam McKay, Jim Jarmusch) oraz u boku aktorów, takich jak Timothée Chalamet, Robert Downey, Jr. czy Bill Murray. Jako producentka wyprodukowała przebojowy serial Netflixa „13 powodów” oraz uznany serial dokumentalny „Życie na nielegalu”. Gomez jest także producentką wykonawczą i pojawia się w budzącym podziw serialu kulinarnym HBO Max „Selena + Chef”.

Obecnie Selena jest producentką wykonawczą i aktorką w docenionym przez krytyków serialu Hulu „Zbrodnie po sąsiedzku” u boku Steve’a Martina i Martina Shorta, który tego lata powrócił w drugim sezonie. Gomez otrzymała nominację do nagrody Critics Choice Award dla Najlepszej aktorki w serialu komediowym, a także nominację do nagrody SAG dla Najlepszego zespołu w serialu komediowym.

Udostępnij