„Piotr Grzyb i Zupa Grzybowa” naszymi gośćmi na antenie radia.

„Piotr Grzyb i Zupa Grzybowa” naszymi gośćmi na antenie radia.

„Piotr Grzyb & Zupa Grzybowa” – zespół wykonujący muzykę autorską. Dzisiaj naszymi gośćmi na antenie radia.  Zespół powstał w Ostrołęce w 2014 roku z inicjatywy Piotra Grzyba. Wydali dwie płyty CD „Namiętności” i „Dwadzieścia lat minęło”.


Piotr Grzyb – jako dziesięciolatek skakał z tekturową gitarą po łóżku i już wtedy marzył o występowaniu . Mając  17 lat założył pierwszy zespół, z , którym grając w piwnicy swojego domu tworzył, a później grał na festynach, w szkołach i imprezach miejskich. W 2009 roku wraz z kolegami stworzył zespół „Ergo” z którym wydał dwie płyty CD i trzy winyle. Płyty można było kupić w sieci sklepów Empik i Media Markt. Byli również gośćmi Marka Sierockiego w Teleexpresie.

W 2014 roku artysta założył grupę Zupa Grzybowa, z którą pierwotnie wykonywał utwory bardów takich jak Bułat Okudżawa czy Władimir Wysocki. W roku 2015 podjął współpracę z małżeństwem poetów – Marią i Kazimierzem Dłuskimi, co zaowocowało trzecim miejscem podczas festiwalu OSPA – Ostrołęckich Spotkań z Piosenką Kabaretową, oraz pierwszym wydawnictwem czyli płytą „Namiętności”, która ukazała się 15 lutego 2018 r .

„Minęło lat dwadzieścia” – to tytuł drugiej płyty Piotra Grzyba i Zupy Grzybowej. W nagraniu krążka udział brał m.in. ś.p. Arek Kuśmierczyk – muzyk, który w ubiegłym roku zginął w tragicznym wypadku pod Goworowem.

Drugi krążek „Minęło lat dwadzieścia” ukazał się 1 kwietnia 2020 roku. Znalazło się na niej 10 piosenek. Muzykę do nich skomponował Piotr Grzyb, a teksty napisało sześciu poetów w tym aktor Leszek Zduń. Autorem muzyki jest lider i twórca „Zupy” – Piotr Grzyb. Aranżację wykonał zespół, w którego skład weszli:

 

  • Tomasz Rybacki – instrumenty perkusyjne
  • Artur Kaliszewski – gitara, śpiew
  • Adam Wołosz – gitara basowa, śpiew
  • Piotr Grzyb – gitara, śpiew
  • Śp. Arek Kuśmierczyk – gitara basowa

Gościnnie wystąpili:  Joanna Rogowicz, Małgorzata Samuel, Robert Mierzejewski, Arkadiusz Ziemiński; Olga Kiersnowska – skrzypce, Marek Karolski – pianino;

Utwór „Wilk” w całości skomponował Stanisław Kempisty

Okładka płyty: zdjęcia: Robert Kozera; projekt : Causari Studio/Robert Kozera.

Nagrania dokonano w Przasnyszu, „emka studio” Marek Karolski.

Płytę swoim patronatem objął prezydent miasta Ostrołęka, Łukasz Kulik oraz Przewodniczący rady miasta Wojciech Zarzycki.


Rozmowa z Piotrem:

Część 1

Część 2

Część 3

Udostępnij