PILNE! Nieoficjalnie: Rosyjskie rakiety spadły na Polskę. Nie żyją dwie osoby

PILNE! Nieoficjalnie: Rosyjskie rakiety spadły na Polskę. Nie żyją dwie osoby

PILNE! Rosyjskie rakiety doleciały do Polski, zabijając dwie osoby — podają źródła Onetu we władzach i służbach. Z kolei agencja Associated Press podała te informacje, bazując na źródłach w amerykańskim wywiadzie. We wtorek po południu doszło do wybuchu ciągnika w miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim.


PILNE!

  • „Zbrodniczy reżim rosyjski wystrzelił rakiety, które są wymierzone nie tylko w ukraińskich cywilów, ale także wylądowały na terytorium NATO w Polsce. Łotwa w pełni stoi po stronie polskich przyjaciół i potępia tę zbrodnię” — skomentował Artis Pabriks, minister obrony Łotwy
  • Premier Mateusz Morawiecki zwołał w trybie pilnym Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych — poinformował rzecznik rządu Piotr Müller
  • O godz. 21 odbędzie się posiedzenie rządu

PILNE! Premier Mateusz Morawiecki zwołał w trybie pilnym Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych — poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Nie zdradził jednak powodu zwołania pilnej narady.

 

— Proszę nie publikować niepotwierdzonych informacji, będziemy mówić o nich po posiedzeniu — 

powiedział Müller w krótkim oświadczeniu dla mediów.

Według niepotwierdzonych informacji sprawdzane są dwa warianty. Możliwe, że ukraińska obrona zestrzeliła rakietę i ta zmieniła trajektorię lotu lub Rosjanie źle wprowadzili dane, przez co rakieta trafiła w ciągnik na terytorium Polski.

PILNE!

Prawdopodobnie do zwołania narady przyczyniły się ostatnie wydarzenie w Ukrainie, gdzie po zmasowanym ataku sił rosyjskich na obiekty infrastruktury energetycznej w Ukrainie sytuacja jest krytyczna. Część pocisków trafiła w zachodnią część kraju, blisko granicy z Polską.

 

„Moje kondolencje dla naszych polskich braci w broni. Zbrodniczy reżim rosyjski wystrzelił rakiety, które są wymierzone nie tylko w ukraińskich cywilów, ale także wylądowały na terytorium NATO w Polsce. Łotwa w pełni stoi po stronie polskich przyjaciół i potępia tę zbrodnię”

— napisał Artis Pabriks, minister obrony Łotwy.

 

„Ostatnie wiadomości z Polski są niepokojące. Prowadzimy ścisłe konsultacje z Polską i innymi sojusznikami. Estonia jest gotowa do obrony każdego centymetra terytorium NATO. Jesteśmy w pełnej solidarności z naszym bliskim sojusznikiem Polską”

— czytamy w komunikacie estońskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Z kolei jak napisał dziennikarz Reutersa Idrees Al, „Pentagon twierdzi, że nie może w tej chwili potwierdzić doniesień o przejściu rosyjskich rakiet na teren Polski”.

Dwie osoby zginęły w wybuchu ciągnika w miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim — podało Polskie Radio Lublin. Na miejscu jest wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Jak przekazało Radio Lublin, do zdarzenia doszło na terenie suszarni zbóż ok. godz. 15.40. – Przyczyny tego zdarzenia nie są znane w tej chwili – powiedział rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, starszy kapitan Marcin Lebiedowicz.

 

– Otrzymaliśmy zgłoszenie o wybuchu na placu suszarni. Faktycznie po przyjeździe potwierdzamy, że coś takiego się stało. Dwie osoby poniosły śmierć na miejscu. W tej chwili zabezpieczamy miejsce zdarzenia i oświetlamy teren akcji.

Udostępnij