Patrick Starx & MaryBe z najnowszym singlem ‘’Poczuj Rytm”

Patrick Starx & MaryBe z najnowszym singlem ‘’Poczuj Rytm”

Pod koniec listopada swoją premierę miał najnowszy singiel Patrick Starx i MaryBe „Poczuj Rytm”. Artyści nie musieli długo czekać na uznanie stacji radiowych i słuchaczy.

Patrick Starx i MaryBe jako duet działają od półtora roku, obecnie mieszkają i tworzą we Wrocławiu. Na początku tworzyli produkcje anglojęzyczne, ale zdecydowali się nagrać także wersję w języku polskim czego efektem jest wydany z końcem listopada singiel „Poczuj Rytm”. W bardzo szybkim czasie nagranie spotkało się z ciepłym odbiorem słuchaczy i uznaniem stacji radiowych.

Otrzymywaliśmy podpowiedzi, aby zrobić coś po polsku, więc podjęliśmy się tego zadania i tak powstał singiel „Poczuj Rytm”. Singiel jest też dostępny w wersji anglojęzycznej. 

– opowiada Patrick Starx, producent i współautor tekstu.

Patrick Starx – Patryk Stępień pochodzący z Lubania w woj.dolnośląskim, jest producentem muzycznym, kompozytorem, autorem tekstów, a także aranżerem w różnych stylach muzycznych. Produkcją zajmuje się od 8 lat, rozwijając i poszerzając swoje umiejętności i możliwości muzyczne.

„W trakcie poszukiwań wokalu do moich projektów, poznałem charyzmatyczną wokalistkę o pseudonimie MaryBe, z którą od razu złapałem przysłowiową „chemię” i stworzyliśmy duet. Ja zajmuję się produkcją utworów, MaryBe śpiewem a teksty do naszych piosenek tworzymy wspólnie” 

– opowiada Patryk

MaryBe, czyli Maria Biernacka ze Szklarskiej Poręby, swoją przygodę ze śpiewem zaczęła w wieku 14 lat. Obecnie studiuje wokalistykę we Wrocławiu oraz szkoli swój warsztat w szkołach prywatnych.

„Nasze produkcje swój początek mają najczęściej w domowym zakątku. Patryk gra na fortepianie jakiś motyw lub melodię, a ja zawsze mu towarzyszę i podpowiadam. Później Patryk aranżuje piosenkę w studiu muzycznym, tworzymy jakiś klimat, nadajemy historię, piszemy tekst i finalnie nagrywamy wokal” 

– dodaje MaryBe wokalistka oraz współautorka tekstów.

Piosenka „Poczuj Rytm” już w pierwszej połowie grudnia zagościła na playlistach stacji radiowych, w Muzycznym Radiu, jednej z największych rozgłośni dolnośląskich, obecnie plasując się na 25 miejscu listy przebojów, oraz w naszej polskiej rozgłośni w Manchesterze, awansując tydzień do tygodnia z poczekalni do zestawienia głównego TOP40PL również na 25 pozycję, co dla debiutujących artystów jest niemałym sukcesem, biorąc pod uwagę, że wśród konkurencji znajdują się najlepsi polscy artyści.

Patrick Starx i MaryBe

Udostępnij