Książę Filip w coraz gorszym stanie? „Personel i cała rodzina królewska jednoczą się w modlitwach”

Książę Filip w coraz gorszym stanie? „Personel i cała rodzina królewska jednoczą się w modlitwach”

W połowie lutego książę Filip trafił do szpitala. Jak informowały wówczas zagraniczne media, 99-latek miał tam spędzić kilka dni. Jak się teraz okazuje, mężczyzna po niespełna dwóch tygodniach został przetransportowany do innej placówki. Jego stan zdrowia nie ulega poprawie?


17 lutego do sieci trafiły niepokojące doniesienia. Mąż królowej Elżbiety, książę Filip trafił do szpitala King Edward VII’s Hospital Sister Agnes w Londynie. Jak poinformował wówczas Pałac Buckingham, 99-latek źle się poczuł i miał spędzić w placówce pod obserwacją kilka dni.

W zeszłym tygodniu jego najmłodszy syn, książę Edward, ujawnił, że udało mu się porozmawiać z ojcem przez telefon. Zapytany, jak książę sobie radzi, Edward powiedział Sky News:

 

” Rozmawiałem z nim pewnego dnia … więc jest o wiele lepszy, naprawdę bardzo dziękuję i nie może się doczekać wyjścia, co jest najbardziej pozytywną rzeczą . Więc trzymamy kciuki. „

Książę Edward

Po niespełna dwóch tygodniach mężczyzna został przewieziony do szpitala św. Bartłomieja. Jak podają zagraniczne media, książę Filip ma pozostać tam do końca tego tygodnia. Według „Daily Mirror” lekarze są zaniepokojeni stanem zdrowia mężczyzny, których ich zdaniem pozostanie w placówce znacznie dłużej. Zaniepokojona jest również cała rodzina królewska, która jak podaje zagraniczny dziennik, zjednoczyła się w modlitwie.

W okresie pandemii koronawirusa małżeństwo przeniosło się do posiadłości Sandringham.

Przypomnijmy, że 10 czerwca mąż Elżbiety obchodzić będzie swoje setne urodziny. Starszy od królowej o 5 lat, książę Filip już jakiś czas temu przeszedł na emeryturę i nie towarzyszy swojej żonie podczas publicznych wystąpień i bankietów.

W ostatnich latach Philip przeżył kilka ataków choroby, w tym kilka wizyt w szpitalu z powodu infekcji pęcherza.

Obecny pobyt w szpitalu to najdłuższe w historii przyjęcie do szpitala. W Boże Narodzenie 2011 roku książę przeszedł pilną operację zablokowania tętnicy wieńcowej. Został wówczas przetransportowany helikopterem poszukiwawczo-ratowniczym RAF do specjalistycznego oddziału kardiochirurgicznego w słynnym na całym świecie szpitalu Papworth Hospital w pobliżu Cambridge po tym, jak zachorował w Sandringham z poważnymi bólami w klatce piersiowej.

Po testach Philip przeszedł tak zwaną „minimalnie inwazyjną procedurę” znaną jako stentowanie naczyń wieńcowych.

Obejmuje to umieszczenie rurki w tętnicach wieńcowych zaopatrujących serce, aby utrzymać je otwarte w leczeniu chorób serca. Stenty zmniejszają ból w klatce piersiowej i, jak wykazano, poprawiają przeżywalność w przypadku ostrych problemów z sercem.

Szpital św. Bartłomieja, znajduje się w londyńskim City, w pobliżu katedry św. Pawła i jest najstarszym szpitalem w Wielkiej Brytanii. który w 2023 roku będzie obchodził 900. urodziny.  Specjalistyczne centrum leczenia zawału serca zapewnia całodobową opiekę w nagłych wypadkach, z szybkim dostępem do zespołu dysponującego specjalistyczną wiedzą i sprzętem.


Udostępnij