Koniec żużla w nSport+!

Koniec żużla w nSport+!

To koniec żużla pokazywanego w nSport+. Jak poinformował portal satkurier.pl, kanał nSport+ zniknie z rynku – przejdzie rebranding i będzie występował pod nazwą Canal+ Sport 5. Warunkiem rebrandingu jest uzyskanie zgody KRRiT.


To zmiana czysto kosmetyczna, a cała ramówka z nSport+ zostanie zachowana i przeniesiona do Canal+ Sport 5. Warunkiem przeprowadzenia rebrandingu jest uzyskanie zgody Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Proces ma zakończyć się 4 kwietnia 2022 roku i właśnie od tej daty nSport+ ma zniknąć z telewizji. Przypomnijmy, że kanał nSport+ jest pozostałością po platformie telewizyjnej N.

Zabieg przeprowadzany jest po to, by jeszcze bardziej kojarzyć się z Canal+. Na ten moment nie jest wiadome czy zmieni się częstotliwość nadawania kanału.

Warto wspomnieć, że stacja nSport+ kojarzyła się z żużlem od 2013 roku, kiedy to prawa do nadawania PGE Ekstraligi wykupiła platforma nc+ (obecnie pod nazwą Canal+). W nadchodzącym sezonie Canal+ ma pokazywać dwa niedzielne mecze PGE Ekstraligi, dwa spotkanie eWinner 1. LŻ. oraz wybrane turnieje indywidualne (m.in. indywidualne mistrzostwa Polski). Ponadto nadal nie zakończyły się negocjacje dot. 2. LŻ., którą także zainteresowana jest platforma Canal+.

Nie jest na ten moment wiadome czy Canal+ Sport 5 będzie tak szeroko dostępny jak kanał nSport+.

Udostępnij