Kolejne miejsca imienia WOŚP otwarte!

Kolejne miejsca imienia WOŚP otwarte!

W dniach 25-26 maja nastąpiło uroczyste otwarcie rond imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w trzech miejscowościach – Jeleniej Górze, Sosnowcu i Kielcach. Tym samym na mapie Polski i świata już oficjalnie znajduje się 35 miejsc, które swoją nazwą nawiązują do działalności Fundacji.


Symboliczne otwarcie rond imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nastąpiło w trzech Polskich miastach. 

Symboliczne otwarcie rond imienia WOŚP nastąpiło w:

  • Jeleniej Górze – u zbiegu ulic Ogińskiego i Różyckiego
  • Sosnowcu – u zbiegu ulic: Kombajnistów, Zaruskiego i Małe Zagórze
  • Kielcach – przy ulicy Malików

Nadanie obiektom imienia WOŚP to efekt inicjatyw lokalnych społeczności, które w ten sposób chcą uhonorować działania Fundacji, przekazującej – od blisko 30 lat – sprzęt do szpitali i realnie wpływającej na jakość leczenia najmłodszych pacjentów. To także wyraz podziękowania dla wolontariuszy i wszystkich wspierających Finały WOŚP.

W otwarciach rond uczestniczył prezes Zarządu Fundacji WOŚP, Jurek Owsiak.

Te trzy obiekty dołączają do ulokowanych w całym kraju 32 elementów infrastruktury miejskiej, które nazwą nawiązują do działalności Orkiestry. Są to: mosty, murale, oddziały szpitalne, ronda, a także plac i tablica.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. Jak dotąd Fundacja WOŚP zebrała ponad 1,5 miliarda złotych i kupiła ponad 65 200 urządzeń medycznych.

Źródło WOŚP

Udostępnij