Judas Priest prezentują „50 Heavy Metal Years of Music”

Judas Priest prezentują „50 Heavy Metal Years of Music”

15 października ukazał się specjalny album „50 Heavy Metal Years of Music” jednego z największych heavy metalowych zespołów w historii muzyki – Judas Priest.

To najobszerniejsze wydawnictwo niewydanej wcześniej muzyki, jaką zespół stworzył ze swoich ogromnych archiwów. Prawdziwa gratka dla fanów legendarnej formacji! Płyta „50 Heavy Metal Years of Music” została zremasterowana i zmiksowana przez Toma Alloma w studiu La Cucina W8, a za master odpowiedzialny jest Alex Wharton z Abbey Road Studios.

Posłuchaj / zamów album

 Judas Priest 50 Heavy Metal Years

Judas Priest powstali w 1970 roku w Birmingham w Anglii. W latach 70-tych zespół wypuścił wiele klasyków heavy metalu, takich jak „Sad Wings of Destiny” (1976), „Sin After Sin” (1977), „Hell Bent for Leather” (1978), a także koncertowe nagrania „Unleashed in the East” (1979). W latach 80-tych Judas Priest podbili świat, stając się gwiazdą światowej areny dzięki hitom wszechczasów „British Steel” (1980) oraz „Screaming for Vengeance” (1982).

„Wyselekcjonowany box Judas Priest, reprezentujący 50 lat heavy metalu jest największym skarbem definiującym niezachwiane zaangażowanie zespołu w utrzymanie światowego poziomu i obronę heavy metalowej wiary.”

– Rob Halford

Stali się jednym z pierwszych metalowych formacji, których teledyski emitowane były na antenie MTV, a także wystąpili na największych od dziesięcioleci koncertach: 1980 Monsters of Rock w 1983 roku oraz na Live Aid, zorganizowanym w 1985 roku. Jako pierwsi nosili wyłącznie skórę i ćwieki, elementy które królowały w ubiorach scenicznych tej ery, a w kolejnych latach były już wykorzystywane przez metalowców na całym świecie.

„Jeśli istnieje jeden zestaw albumów, który powinieneś mieć w swojej heavy metalowej kolekcji, to jest właśnie ten. Jest nieśmiertelny, idealnie reprezentujący muzykę metalową od ponad 50 lat. Dumnie wytacza drogę, inspiruje wiele zespołów na przestrzeni lat. Kolekcja 42 płyt broni się sama, to spora część historii metalu i taka będzie żyć wiecznie.”

– Glenn Tipton

Sukces Judas Priest kontynuowany był w latach 90-tych, kiedy do zespołu dołączył perkusista Scott Travis, o czym świadczą takie bestsellerowe albumy jak „Painkiller” (1990), „Angel of Retribution” (2005) oraz „A Touch of Evil: Live” (2009). W 2010 roku otrzymali nagrodę Grammy w kategorii „Best Metal Performance” za utwór „Dissident Aggressor”.


„Niesamowite 50 lat heavy metalu upchnięte w małym pudełku…!”

– Ian Hill

W 2011 roku nowy gitarzysta Richie Faulkner dołączył do Judas Priest, zastępując KK Downinga, który odszedł z zespołu rok wcześniej. Ten zabieg miał ożywić zespół, a udowodnili to fenomenalnym występem w finale programu American Idol. Również w tym samym roku ukazała się kompilacja „The Chosen Few”, na której znalazły się klasyki Judas Priest wybrane przez największe nazwiska z branży muzyki heavy metalowej.

judas priest 1

Premierze CD i podwójnego winyla „50 Heavy Metal Years of Music” towarzyszy również wydanie ekskluzywnego boxu, który zawierać będzie 42 płyty CD. W skład tego limitowanego zestawu wchodzą wszystkie studyjne i koncertowe albumy Judas Priest, oraz 13 krążków z niepublikowanymi nagraniami. Fani mogą go zakupić w oficjalnym sklepie Judas Priest: https://shop.judaspriest.com/products/singles-boxset

judas priest cd

Tracklista CD:


1. Let Us Prey / Call for the Priest

2. You Don’t Have to Be Old to Be Wise

3. Fever

4. Eat Me Alive

5. All Guns Blazing

6. Never the Heroes

7. Dissident Aggressor (Live)

8. Out in the Cold (Live)

9. Running Wild (Live)

10. Victim of Changes (Live at the Agora Theatre, Cleveland, 1978)

11. The Green Manalishi (With the Two Pronged Crown) (Live at Foundations Forum, London, 1981)

12. Bloodstone (Live at The Omni, Atlanta, 1982)

13. The Ripper (Live at Irvine Meadows Amphitheatre, Irvine, 1991)

14. Beyond the Realms of Death (Live at The Mudd Club, New York, 1979)

15. The Hellion / Electric Eye (Live at The Summit, Houston, 1986)

16. Sinner (Live at New Haven Veterans Memorial Coliseum, New Haven, 1988)

judas priest LP

Tracklista LP:


LP 1

Strona A

1. Let Us Prey / Call for the Priest

2. You Don’t Have to Be Old to Be Wise

3. Fever

4. Eat Me Alive

Strona B

1. All Guns Blazing

2. Never the Heroes

3. Dissident Aggressor (Live)

4. Out in the Cold (Live)

5. Running Wild (Live)

LP 2

Strona A

1. Victim of Changes (Live at the Agora Theatre, Cleveland, 1978)

2. The Green Manalishi (With the Two Pronged Crown) (Live at Foundations Forum, London, 1981)

3. Bloodstone (Live at The Omni, Atlanta, 1982)

4. The Ripper (Live at Irvine Meadows Amphitheatre, Irvine, 1991)

Strona B

1. Beyond the Realms of Death (Live at The Mudd Club, New York, 1979)

2. The Hellion / Electric Eye (Live at The Summit, Houston, 1986)

3. Sinner (Live at New Haven Veterans Memorial Coliseum, New Haven, 1988)

Udostępnij