Spotkanie z Gwiazdami. Naszym gościem Bartosz Dziedzic. Producent, aranżer, kompozytor.

Spotkanie z Gwiazdami. Naszym gościem Bartosz Dziedzic. Producent, aranżer, kompozytor.

Bartosz Dziedzic – polski producent muzyczny, aranżer i kompozytor, ur. 12 lutego 1975 roku, pochodzący z Wrocławia, a obecnie mieszkający w Warszawie.


Bartosz Dziedzic prywatnie jest mężem Pauliny Zalewskiej-Dziedzic od 1999r., wspólnie mają dwie córki. My jednak zajmiemy się na wstępie, jego życiem artystycznym. Mówi o sobie „Jestem głównie kompozytorem”, jednak trudno sobie wyobrazić współczesną polską scenę muzyczną bez albumów, które wyprodukował. Przełomowym momentem w jego karierze była praca przy albumie „Granda” Brodki. Jest też odpowiedzialny za brzmienie „Składam się z ciągłych powtórzeń” Artura Rojka i „Małomiasteczkowego” Dawida Podsiadły. Ma na swoim koncie również współpracę z takimi artystami, jak Mela Koteluk, Sarsa, Lech Janerka, Muniek Staszczyk i Kamp!

 Zdobywca prestiżowych nagród:

  • Fryderyk 2019 – Kompozytor RokuFryderyk
  • 2020 – Producent Muzyczny Roku
  • Potrójna platyna za album Dawida Podsiadło „Małomiasteczkowy”
  • Diamentowa płyta za album Dawida Podsiadło „Małomiasteczkowy”
Bartosz Dziedzic

Sukcesów Artysty jakim jest niepodważalnie Bartosz, moglibyśmy wyliczać i wyliczać, ale przejdźmy jednak do meritum.

Bartosz Dziedzic był gościem na naszej antenie w RadioTop, we wtorkowy wieczór 19 stycznia. Opowiedział nam o  swojej pasji, nie tylko muzycznej, o historii działalności w branży, powstawaniu piosenek i współpracy z artystami. Z Bartoszem rozmawiał Marcin Szczurski w programie „Co autor miał na myśli? Historie pisane piosenkami”.  My dzielimy się z Wami tą rozmową i zapraszamy do odsłuchu.

Udostępnij