Galantis zaprasza na kolejną imprezę. Nowy singiel „Koala”

Galantis zaprasza na kolejną imprezę. Nowy singiel „Koala”

Światowej sławy taneczna potęga, Galantis, przedstawia nowy utwór „Koala” wraz z towarzyszącym teledyskiem. Za reżyserię nietuzinkowego klipu odpowiada Anastasia Duchess, a w roli głównej – enigmatycznej imprezowiczki – występuje Piiper. „Koala” to trzeci utwór napisany wspólnie przez Galantis i BullySongs. Pierwszym był „No Money” z 2017 roku.


Najnowsze dzieło Galantis, „Koala”, jest następcą „BANG BANG! (My Neurodivergent Anthem)”, wydanego wcześniej tego lata singla, który Rolling Stone ogłosił „optymistycznym, gotowym na festiwal bangerem”. Billboard z kolei pisał o „zgrabnym, energicznym kawałku, które są specjalnością Galantis”.

Towarzyszący piosence klip, w reżyserii Dano Cerny’ego, ujawnia diagnozę ADHD i neurodywergencyjną podróż lidera Galantis, Christiana Karlssona. 

Galantis to taneczny projekt prowadzony przez Christiana Karlssona (aka Bloodshy, jedna trzecia Miike Snow). Debiutancki album „Pharmacy”, dotarł na szczyt zestawienia Billboard Dance, promowany przebojami „Peanut Butter Jelly” (złoto w USA) i „Runaway (U & I)” (potrójna platyna i dwie nominacje do Grammy). W 2017 roku ukazał się drugi album projektu pt. „The Aviary” z platynowym singlem „No Money”. Płyta zadebiutowała w top 10 list sprzedaży w 23 krajach. 

Trzeci album pt. „Church” z 2020 roku, zawierał podbijający szczyty list przebojów, złoty singiel „Faith” nagrany z ikoną muzyki country Dolly Parton i Mr. Probzem (debiut na szczycie Dance/Electronic Chart i najwyższa pozycja Dance/Mix Show Airplay Chart przez 5 tygodni). W międzyczasie kolejny złoty singiel „Heartbreak Anthem” (2021) z Davidem Guettą i Little Mix okazał się globalną sensacją, spędzając 13 tygodni na liście Billboard Global 200 i osiągając 1. miejsce na liście UK Radio. Łącznie liczą ponad 5 miliardów streamów i 1,8 miliarda odsłon klipów.

Historia Galantis zaczęła się w 2009 roku Jeszcze jako Bloodshy, Karlsson współpracował przy pisaniu piosenek dla takich gwiazd, jak Madonna, Kylie Minogue, Katy Perry i Britney Spears (której „Toxic” zdobyło Grammy w kategorii Best Dance Recording). Kooperacyjny tryb działania Christiana, doprowadził do narodzin projektu Galantis, który zadebiutował na żywo w 2014 roku na Coachella Valley Music and Arts Festival szybko stając się jednym z najpopularniejszych wykonawców na scenie dance. Jako Galantis stworzył remiksy dla takich artystów, jak Coldplay, Selena Gomez, Ed Sheeran, Sam Smith i nie tylko. Okrzyknięty „producentem popu” przez UPROXX i „wiecznie buzującym” przez Billboard, urodzony w Szwecji artysta wciąż ewoluuje i przesuwa granice pisania piosenek w świecie muzyki tanecznej i nie tylko.

Udostępnij