FLETCHER wraca z nowym singlem i klipem „Eras Of Us”

FLETCHER wraca z nowym singlem i klipem „Eras Of Us”

FLETCHER, doceniona przez krytykę i fanów wokalistka i songwriterka pracuje nad nową płytą, czego efektem jest wydany przez artystkę nowy singiel „Eras Of Us”.


FLETCHER, pochodząca z New Jersey wokalistka, songwiterka, doceniona przez krytykę i fanów artystka, częstuje nas nowym singlem „Eras Of Us”. To wczesny rzut oka na nowy rozdział kariery popowego fenomenu i jej pierwszy singiel od czasu wydania w 2022 r. debiutanckiego krążka „Girl Of My Dreams”, który dotarł do 15. pozycji na liście Billboard 200.

FLETCHER rozpoczęła ten rok od będącego internetowym hitem występu z Miley Cyrus w trakcie „New Years’ Eve Party” stacji NBC. Artystka otrzymała w tym roku statuetkę GLAAD Media Award, a także nominacje do MTV Video Music Awards i MTV Europe Music Awards. Dynamicznie zyskująca popularność artystka wystąpiła w trzecim sezonie produkowanego przez Showtime „The L Word: Generation Q”. 

Zorganizowała własny festiwal „FLETCHER & Friends” w rodzinnym mieście Asbury Park i zebrała 200 tys. dolarów dla organizacji GLAAD w ramach niezwykle popularnego Meet Her At The Bar: Pride Month Experience – serii pop-upów wspierających bary queerowe prowadzone przez kobiety w całych Stanach Zjednoczonych. Od czasu wydania „Girl Of My Dreams” FLETCHER wyprzedała trasy koncertowe w Ameryce Północnej i Europie, a już wiosną ruszy w globalne tournée, obejmujące Wielką Brytanię, Europę, Australię oraz Amerykę Południową. W marcu wokalistka wystąpi na trzech edycjach Lollapaloozy – w Brazylii, Chile i Argentynie.

Stworzony we współpracy z dobrze znanymi FLETCHER Jennifer Decilveo, Timem Sommersem i Jeremyem Dussollietem „Eras Of Us” odzwierciedla charakterystyczny dla artystki, niemal filmowy styl pisania piosenek, w którym FLETCHER zostawia miejsce na eksponowanie swojego porywającego wokalu. Utwór rozpoczyna się nastrojowymi dźwiękami gitary, po czym za sprawą mocnej perkusji głosu wokalistki nabiera potężnego impetu. Bridge podbity drapieżnymi gitarowymi riffami rozwija się również w pod kątem eterycznych tekstur syntezatorowych, które sprawiają, że nad całością unosi się senna mgiełka pamięci.

Reżyserem teledysku jest Alexandre Moors, który pracował wcześniej m.in. z Miley Cyrus i Kendrickiem Lamarem. W klipie widzimy artystkę przechadzającą się pod koniec niezwykle długiej nocy opustoszałymi ulicami Paryża. W trakcie ciągnącego się spaceru do hotelu, podczas którego FLETCHER próbuje zatrzeć wyraziste wspomnienia z przeszłości, gwiazda relaksuje się, idąc przez Pigalle, czyli paryską dzielnicę czerwonych latarni, zatrzymuje się na peronie metra i witając nowy dzień, napotyka innych imprezowiczów wyganianych z zamykających się barów. Prezentowany w teledysku oniryczny obrazek Miasta Świateł podkreśla intensywność i czystą, emocjonalną siłę piosenki.

 

– Miałam szczęście być na koncercie The Eras Tour (trasa Taylor Swift – przyp. red.) tego lata. Natknęłam się na nim na kogoś, kto w przeszłości był moją wielką miłością. Będąc na tym samym koncercie i wiedzą, że wspólnie krzyczymy, wyśpiewując wszystkie napisane przez nią teksty, które opowiadają o licznych romansach z jej życia, różne etapy naszego związku wróciły i uderzyły we mnie jak fala. Wody nie da się jednak zatrzymać, a napisanie tej piosenki było dla mnie najlepszym możliwym sposobem na stworzenie pojemnika, w którym można przechowywać ten wycinek czasu, nawet jeśli oznacza to zamknięcie rozdziału

– komentuje FLETCHER.

„Eras Of Us” ukazuje fascynującą ewolucję elektryzującej, emocjonalnej szczerości, którą FLETCHER zaprezentowała już na płycie „Girl Of My Dreams”, określonej przez Vulture „błyszczącym, stadionowym albumem z ostrym jak brzytwa popowym instynktem”. Artystka wraca wspomnieniami do związku, który dawno minął, snując gorzką opowieść, a przy tym brutalną spowiedź.

Wydany we wrześniu 2022 r. album „Girl Of My Dreams” zadebiutował na 15. pozycji zestawienia Billboard 200. Na płycie znalazł się m.in. głośny hit „Becky’s So Hot”, który dotarł do trzeciej pozycji iTunes Chart uwzględniającej wszystkie gatunki i trafił na dwie listy Billboardu – Hot Rock Charts oraz Alternative Songs Charts. Krążek zyskał uznanie m.in. Vulture, Rolling Stone’a, Billboardu, V Magazine, Consequence i wielu innych, przyczyniając się do tego że utwory FLETCHER odtworzono w serwisach streamingowych już ponad dwa miliardy razy.

Udostępnij