Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski odpadł z konkursu. Polska trzeci raz z rzędu poza finałem

Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski odpadł z konkursu. Polska trzeci raz z rzędu poza finałem

Rafał Brzozowski odpadł z Eurowizji 2021. Polska nie awansowała do finału konkursu w Rotterdamie. To już trzeci raz z rzędu, kiedy nasz kraj nie pojawi się w finałowej odsłonie. Kto przeszedł dalej, a kto odpadł jak Polska? Sprawdźcie wyniki drugiego półfinału Eurowizji 2021 i listę finalistów.


Rafał Brzozowski odpadł z Eurowizji 2021. Reprezentant Polski nie awansował do finału konkursu z piosenką „The Ride”.

Polska nie zdołała przekonać do siebie widzów, a także jurorów i nie znalazła się w najlepszej dziesiątce w głosowaniu w drugim półfinale Eurowizji 2021.

Niestety, to już trzeci raz z rzędu, kiedy Polska nie wystąpi w finale Konkursu Piosenki Eurowizji. Polska niestety nie jest krajem, który radzi sobie na Eurowizji szczególnie dobrze. Przed Rafałem Brzozowskim na eurowizyjnej scenie wystąpiło dwudziestu dwóch polskich wykonawców, spośród których najwyższe miejsce zajęła Edyta Górniak. W 1994 roku z piosenką „To nie ja!” uplasowała się na drugiej pozycji. Poza tym jeszcze tylko dwukrotnie udało nam się wejść do top 10 – w 2003 roku grupa Ich Troje z utworem „Keine Grenzen – Żadnych granic” zajęła siódme miejsce, a w 2016 roku Michałowi Szpakowi udało się uplasować tylko o oczko niżej – na ósmej pozycji.

Zła passa Polski na Eurowizji trwa. Nasz kraj po raz ostatni znalazł się w wielkim finale w 2017 roku, kiedy reprezentowała nas Kasia Moś z piosenką „Flashlight”. Rok później duetowi Gromee & Lukas Meyer z utworem „Light Me Up” nie udało się awansować. Podobnie było w 2019 roku w przypadku Tulii i „Pali się (Fire of Love)”. Wówczas brak awansu Polski wywołał spore emocje. Tulia miała nie wejść do finału przez błąd jednej z jurorek.

Eurowizja 2021: WYNIKI drugiego półfinału, 20.05. Kto awansował do finału? Lista państw

Wyniki drugiego półfinału Eurowizji 2021 ogłoszone. Do wielkiego finału, który odbędzie się w sobotę w Rotterdamie, awansowało w czwartek kolejne 10 krajów. Finaliści zostali wybrani na podstawie głosowania jury i widzów w systemie 50/50. Listę państw przechodzących do finału podano w kolejności losowej.

Albania
Serbia
Bułgaria
Mołdawia
Portugalia
Islandia
San Marino
Szwajcaria
Grecja
Finlandia

Z Eurowizji 2021 odpadły: Estonia, Czechy, Polska, Gruzja, Łotwa, Dania, Austria.

Szczegółowe wyniki półfinałów z dokładną liczbą zdobytych punktów i zajętymi miejscami zostaną przedstawione przez organizatorów tuż po finale Eurowizji 2021.

Finał Eurowizji 2021 odbędzie się już w sobotę, 22 maja. Wystąpi w nim 26 państw.

Udostępnij