Elon Musk przejmuje Twittera

Elon Musk przejmuje Twittera

Twitter ogłosił, że zawarł umowę z Elonem Muskiem. Elon Musk kupi 100 proc. akcji Twittera za 54,20 dol. za akcję. Transakcja jest warta ok, 44 mld dol.


Zgodnie z warunkami umowy, po zamknięciu transakcji, akcjonariusze Twittera otrzymają 54,20 dol. w gotówce za każdą akcję zwykłą Twittera — czytamy w wydanym w poniedziałek wieczorem oświadczeniu. Po przejęciu akcje spółki zostaną wycofane z obrotu na giełdzie.

W połowie kwietnia miliarder złożył propozycję wykupu wszystkich akcji Twittera po cenie 54,2 dol. za walor. To cena, którą dyrektor generalny Tesli miał nazwać swoją „najlepszą i ostateczną” ofertą.

 

„Wolność słowa to podstawa funkcjonującej demokracji, a Twitter to cyfrowy plac miejski, na którym dyskutowane są sprawy ważne dla przyszłości ludzkości”

„Chcę też, aby Twitter był lepszy niż kiedykolwiek (…). Twitter ma ogromny potencjał – nie mogę się doczekać współpracy z firmą i społecznością użytkowników, aby go odblokować”.

 — powiedział Musk, cytowany w oświadczeniu.

Elon Musk jest najbogatszym człowiekiem na świecie według zestawienia „Forbesa”. Ruch Muska w celu przejęcia Twittera jest kolejnym po tym, jak na początku kwietnia ujawnił zakup 9,2 proc. akcji spółki.

Wówczas otrzymał propozycję dołączenia do zarządu firmy, ale po pięciu dniach i kilku weekendowych wpisach krytycznych dla Twittera, odmówił przyjęcia tej propozycji.

Udostępnij