Baby Lasagna z nowym singlem „and i”

Baby Lasagna z nowym singlem „and i”

Sensacja tegorocznej Eurowizji, Baby Lasagna, opublikował nowy singiel „and i” i zapowiada dużą trasę koncertową po Europie.


Reprezentant Chorwacji w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji Baby Lasagna prezentuje nowy singiel. Artysta, który zdobył najwięcej głosów telewidzów zaspokaja apetyty tłumów fanów piosenką „and i”. Utwór pojawił się na platformach streamingowych niedługo po tym, jak artysta ogłosił dużą trasę European Meow Back Tour.

Wiosną 2025 autor „Rim Tim Tagi Dim” zagra 26 koncertów w 20 krajach. W rozpisce nie zabraknie Polski – 4 marca 2025 r. Baby Lasagna wystąpi Krakowie (Studio), a dzień później w Poznaniu (B17).

Baby Lasagna w ramach trasy odwiedzi również wyspy brytyjskie – 14 kwietnia 2025r. rozpocznie turne od występu w Dublinie (The Academy), następnie 15 kwietnia wystąpi w Glasgow (Warehouse SWG3) i dzień później zawita w Londynie (O2 Academy Islington).

Polscy fani nie muszą czekać na artystę do przyszłego roku. Chorwat odwiedzi Polskę tuż po wakacjach. 3 września Marko Purišić da koncert we Wrocławiu (A2), 4 września będzie można zobaczyć go w Warszawie (Progresja).

Utalentowany Chorwat zgromadził dotychczas ponad 50 mln streamów na wszystkich platformach. To oczywiście zasługa przede wszystkim „Rim Tim Tagi Dim”, które było sensacją niedawnej Eurowizji w Malmö i pozwoliło Marko zająć drugie miejsce w konkursie (a pierwsze w głosowaniu telewidzów). Artysta dociera miesięcznie do 4 mln słuchaczy, a wkrótce ta liczba z pewnością wzrośnie.

W nowej piosence Baby Lasagna śpiewa żartobliwie „Jesteś w moim menu / Chcę cię zjeść żywcem”. „and i” można nazwać „piosenką miłosną z twistem”. Zaskoczenia dotyczą nie tylko tekstu, ale i samej kompozycji, w której znalazło się miejsce na teatralne załamanie i na zmiany tempa. Fani dotychczasowych singli Chorwata z pewnością będą zaskoczeni jego nową propozycją.

 

– Wierzę, że „and i” będzie ważnym momentem w mojej karierze, ponieważ to pierwsza piosenka, na którą moi słuchacze musieli poczekać. Od początku komunikowałem mój album jako chaotyczną mieszankę wielu gatunków. „and i” diametralnie różni się od moich poprzednich singli. Jestem niezmiernie podekscytowany premierą i nie mogę się doczekać, żeby sprawdzić, jak fani odebrali moje nowe wcielenie. Nie będę się specjalnie zagłębiał w znaczenie tekstu i melodii piosenki, pozwolę słuchaczom rozgryźć to samodzielnie.

– komentuje Baby Lasagna.

Wkraczając na nowe dźwiękowe terytorium, Marko Purišić aka Baby Lasagna pozostaje wierny ekipie swoich współpracowników. Reżyserką teledysku ponownie jest jego narzeczona Elizabeta Ružić, która zrealizowała oszałamiający, inspirowany latami 50. klip, idealnie oddający klimat utworu.

Wychowany w Umag Marko Purišić stworzył swój projekt Baby Lasagna jako odskocznię od twórczości, którą zajmował się wcześniej. Artysta był już odnoszącym sukcesy songwriterem, a także członkiem sensacji niemieckiej sceny – zespołu Mono Inc., ale szukał czegoś luźniejszego w formie, a jednocześnie bardziej przystającego do jego osobistych doświadczeń i poglądów. – Zawsze chciałem eksperymentować z muzyką i tworzyć projekty, które nie ograniczają się do jednego gatunku – deklaruje muzyk, który pracuje obecnie nad debiutanckim albumem swojego solowego projektu.

Udostępnij