Aitch świętuje wydanie debiutu ze wsparciem Eda Sheerana

Aitch świętuje wydanie debiutu ze wsparciem Eda Sheerana

Aitch, raper pochodzący z Manchesteru prezentuje wyczekiwany debiutancki album „Close To Home”. Wydawnictwo promuje singiel „My G”, w którym gościnnie pojawia się Ed Sheeran.


Aitch, raper z Manchesteru, utworem „My G” składa hołd swojej 12-letniej siostrze z Zespołem Downa. Singiel wyróżnia się na tle pozostałych utworów rapera, prezentując jego bardziej dojrzałe, refleksyjne i osobiste wcielenie. Do utworu powstał teledysk w reżyserii Kelvina Jonesa, a zdjęcia zrealizowano w The Langdon Down Centre.

Album rozpoczyna „BelgraveRoad_1” – za sprawą tego kawałka możemy szybko pojąć, dlaczego Aitch tak szybko zyskał rozgłos w świecie hip-hopu. „Fuego”, „Cheque” i „Louis Vuitton” to typowe dla Brytyjczyka ciekawe, inteligentne, zaczepne teksty. W „R Kid” gościnnie pojawia się AJ Tracey, a w letnim hicie „Sunshine” New Machine pokazują nowe spojrzenie na melodyczne gitarowe riffy.

Tytułowy utwór „Close To Home” z udziałem dziecięcego chóru to najbardziej osobisty utwór w dotychczasowym dorobku Aitcha. „In Disguise” to duet z Bakarem, a „1989” zostało zainspirowane legendą z rodzinnego miasta artysty, The Stone Roses. Nie mogło zabraknąć także hitu „Baby” z gościnnym udziałem Ashanti.

 

– Choć mówię często, że chcę podróżować gdzieś daleko, zawsze ląduję w tym samym miejscu. Nawet na drugim końcu świata, zawsze mam ze sobą cząstkę Manchesteru. Bez względu na to, czy to Londyn, czy Australia, wciąż jestem blisko domu

– tak Aitch wyjaśnia tytuł debiutanckiego longplaya.

„Close To Home” to głos jednego z najciekawszych młodych brytyjskich twórców. Młody artysta jest na progu międzynarodowej sławy, a wydanie debiutanckiej płyty to kolejny krok do pełnego rozwinięcia skrzydeł i poszybowania wysoko. Rewelacyjne kompozycje, charyzma, mnóstwo ciekawych refleksji – to sprawia, że Aitch wnosi niezwykle ważny wkład do muzycznej spuścizny Manchesteru. Na tym krążku bogaty, lokalny koloryt świetnie komponuje się ze światowymi ambicjami.

Aitch – „Close To Home” – lista utworów:

1. ‘BelgraveRoad_1’
2. ‘Louis Vuitton’
3. ‘1989’
4. ‘Money Habits’ feat. Mastermind
5. ‘Baby’ feat. Ashanti
6. ‘Bring It Back’
7. ‘Sunshine’ feat. New Machine
8. ‘Fuego’
9. ‘Cheque’
10. ‘In Disguise’ feat. Bakar
11. ‘The Palm’
12. ‘100x’
13. ‘R Kid’ feat. AJ Tracey
14. ‘My G’ feat. Ed Sheeran
15. ‘Close To Home’
16. ‘Hollinwood To Hollywood’

Udostępnij