Phil Collins potwierdza smutne wieści. To już naprawdę jego koniec w Genesis

Phil Collins potwierdza smutne wieści. To już naprawdę jego koniec w Genesis

Phil Collins przyznał, że powrotna trasa koncertowa Genesis będzie ostatnią w takim składzie. Powodem są coraz większe problemy ze zdrowiem gwiazdora.

Phil Collins od lat ma spore problemy ze zdrowiem. Mimo tego, Genesis z Collinsem na wokalu ogłosił w marcu 2020 trasę koncertową, obejmującą prawie 40 koncertów w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Start trasy „The Last Domino?” z powodu pandemii przełożono na drugą połowę września 2021. Podczas programu BBC Breakfast zespół Genesis opowiedział o planowanej trasie, jednak głównie skupiono się na stanie zdrowia Collinsa. Okazuje się, że problemy zdrowotne mogą zmusić muzyka do zakończenia kariery.

To koniec Phila Collinsa?

Phil Collins zapytany o przyszłość, przyznał, że będzie to jego ostatnia trasa koncertowa, gdyż jego stan zdrowia regularnie się pogarsza.

„Angielska i amerykańska trasa to będzie dla mnie koniec” – powiedział w rozmowie z magazynem „Mojo”.

 

Co ciekawe, szansę na powrót Genesis, prawdopodobnie w innym składzie, widzi jego kolega z zespołu, Tony Banks.

„Myślę, że to zależy od tego, co się wydarzy na trasie, tego jak Phil sobie z tym poradzi, jak odbierze nas publika i jak będziemy się z tym czuć” – mówił.

Phil Collins w coraz gorszym stanie

Przypomnijmy, że niedawno muzyk ujawnił, że nie jest już nawet w stanie grać na perkusji, a jego zastępcą został syn Nic Collins.

„Jest to w pewnym sensie trochę wyzwanie, co jest bardzo frustrujące, ponieważ chciałbym grać tam z moim synem. Jednak z trudem trzymam pałeczki perkusyjne w dłoni, więc byłaby to dla mnie fizyczna bariera nie do przeskoczenia” – mówi muzyk.

O problemach zdrowotnych muzyka wiemy już od wielu lat. Wieloletnia gra na perkusji oraz problemy alkoholowe wyniszczyły jego zdrowie. Muzyk cierpi na uszkodzenie nerwów od czasu urazu kręgosłupa w 2007 roku, kiedy to uszkodził kręgi w górnej części szyi. Obecnie wokalista i perkusista porusza się o lasce lub na wózku inwalidzkim.  

„Miałem operację pleców i moja stopa jest sp…dolona” – tak Collins bezpośrednio opisywał swój stan zdrowia podczas koncertu w Warszawie w 2019 roku.       

Pierwszy najsłynniejszy skład Genesis tworzyli: Peter Gabriel (wokal), Steve Hackett (gitara), Phil Collins (perkusja), Mike Rutheford (bas, gitara) i Tony Banks (klawisze). W 1975 r. z grupą rozstał się Gabriel (wokalistą został wówczas Phil Collins), a dwa lata później odszedł Hackett.

Udostępnij