Monika Mimi Wydrzyńska  wokalistka zespołu „Linia Nocna”  gościem w RadioTop.

Monika Mimi Wydrzyńska wokalistka zespołu „Linia Nocna” gościem w RadioTop.

Monika Wydrzyńska – absolwentka szkoły muzycznej I i II stopnia w klasie fletu poprzecznego oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale wokalistyki jazzowej. Laureatka wielu konkursów i festiwali ogólnopolskich.

Chórzystka i solistka w zespole TGD. Instruktor grup Gospel Kids podczas Ogólnopolskich Warsztatów Gospel w wielu miastach w Polsce. Trener wokalny warszawskiego studia Voice Progress i zespołu Małe TGD.

Razem z Mikołajem Trybulcem od 2017 roku tworzy autorski projekt Linia Nocna. Ich debiutancki album „Znikam na chwilę” został nominowany do Fryderyków 2019 w kategorii „Płyta roku – muzyka elektroniczna”. Zespół można było zobaczyć na wielu koncertach i festiwalach m.in. Kraków Live Music Festival, Męskie Granie, Co jest grane 24, Spring Break Festival.

Kompozytorka, autorka i współautorka tekstów wielu piosenek znanych wykonawców jak np. „Plan Awaryjny” Lanberry . Współpracuje z najlepszymi producentami muzycznymi m.in. Dominik Buczkowski-Wojtaszek czy Patryk Kumór.

O tym jak powstały teksty piosenek, jak rozpoczęła się jej przygoda i kariera muzyczna, o planach na przyszłość i o sobie samej  w rozmowie z Marcinem Szczurskim na naszej antenie, w audycji „Co autor miał na myśli. Historie pisane piosenkami” oraz „spotkanie z Gwiazdami opowiada Monika Mimi Wydrzyńska.

Udostępnij