Måneskin w pełnym akcji teledysku do „Supermodel”

Måneskin w pełnym akcji teledysku do „Supermodel”

Podbijające świat gwiazdy rocka, Måneskin, zaprezentowali kilka dni temu niecierpliwie wyczekiwany teledysk do swojego najnowszego singla „Supermodel”. Premiera klipu jest następstwem wiadomości o zdobyciu przez zespół drugiej platyny w Wielkiej Brytanii dla ich poprzedniego hitu „Beggin’”.

Nakręcony w Londynie i wyreżyserowany przez Bedroom Projects (The 1975) i Bena Chappella (Arctic Monkeys, Nine Inch Nails), teledysk przedstawia Måneskin wystylizowanych w Gucci, obsadzonych we własnym scenariuszu do przebojowego singla „Supermodel”. Łącząc klasyczne elementy Tarantino i Hitchcocka, zespół doskonale oddaje nastrój piosenki i zabawny tekst, gdy rozwija się seria katastrofalnych wydarzeń.

 
 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Måneskin (@maneskinofficial)

Måneskin mówi:

„Chcieliśmy oddać hołd naszym ulubionym filmom z lat 90. w teledysku do «Supermodel». Staraliśmy się uchwycić kinowy klimat enigmatycznej postaci w utworze i chcieliśmy, aby obraz to odzwierciedlał. Po tym, jak wpadliśmy na ten pomysł, ściśle współpracowaliśmy z reżyserami i Benem, aby odtworzyć ujęcia i sekwencje z naszych ulubionych filmów z lat 90. Świetnie się bawiliśmy, kręcąc go w Londynie i grając zabawne sceny, które przypominały nam detektywistyczny film”.

 
 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Måneskin (@maneskinofficial)

Bedroom Projects komentuje:

„Klip Måneskin był projektem, który został zainspirowany mieszanką filmów z lat 90., takich jak «Biegnij Lola, biegnij», «Wściekłe psy», a także Hitchcock i trochę Hollywood lat 50”.

Czytaj dalej pod reklamą

„Ten klip powstał po tygodniu siedzenia przy basenie w Los Angeles, gdy zespół przeglądał magazyny Vogue z lat 90. i rozmawiał o ulubionych filmach z lat 90. Staraliśmy się przemycić do teledysku jak najwięcej małych odniesień”.

wyjaśnia Ben Chappell.

 
 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Måneskin (@maneskinofficial)

Wyprodukowany wraz z Maxem Martinem i jego zespołem singiel ukazał się na początku maja, a zespół zadebiutował z nim podczas wyjątkowego występu na Konkursie Piosenki Eurowizji. Rockowy hymn przesiąknięty Kalifornią jest oparty na postaciach, które poznali podczas pobytu w LA. „Chcesz spędzać czas z tą supermodelką, ale możesz wpaść w kłopoty. To jak papierosy: kochasz je, ale wiesz, że cię zabiją”, opisał Måneskin w swoim ostatnim okładkowym wywiadzie dla NME Big Read.

Zespół otworzy światową trasę „LOUD KIDS TOUR” 31 października wyprzedanym koncertem w Seattle. Europejska część trasy rozpocznie się w 2023 roku. Już za niecały rok, bo 12 maja, Måneskin wystąpi dla polskich fanów na wyprzedanym Torwarze.

Już 29 czerwca Måneskin wystąpi na Orange Main Stage podczas tegorocznego Open’er Festival w trójmieście!

 
 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Måneskin (@maneskinofficial)

Dzięki ich surowemu, energetycznemu brzmieniu Måneskin przywrócili rock’n’roll na szczyty światowych list przebojów. Victoria (bas), Damiano (wokal), Thomas (gitara) i Ethan (perkusja) zaczynali wspólną działalność w 2015 roku, grając na ulicach Rzymu. Kilka lat później podbijają świat jako jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów nowego pokolenia. W tej chwili zespół ma ponad 5 miliardów streamów na wszystkich platformach cyfrowych. Z nowym singlem „Supermodel”, Måneskin nadal utwierdza nas w przekonaniu, że jest jednym z najbardziej ekscytujących zespołów rockowych naszych czasów.

Czytaj dalej pod reklamą

Zespół rozgrzeje się przed trasą po Ameryce Północnej podczas występów na tegorocznych festiwalach, w tym Lollapalooza, Reading & Leads, Summer Sonic Festival, Rock in Rio, Aftershock i nie tylko. Po roku sukcesów, z 10 diamentowymi krążkami, 185 platynowymi i 42 złotymi, Måneskin są najczęściej słuchanymi włoskimi artystami na świecie na Spotify. W zeszłym roku podbili Wielką Brytanię przebojami „I Wanna Be Your Slave” i „Beggin’”, stając się pierwszym włoskim zespołem, który w tym samym czasie umieścił dwa kawałki w Top 10 w UK. Piosenka „I Wanna Be Your Slave” może się również pochwalić szaloną wersją – wydaną 6 sierpnia współpracą z Iggy Popem. Ich nadchodząca europejska trasa wyprzedała się w ciągu dwóch godzin. Måneskin da swoje europejskie występy w kultowych miejscach, w tym w londyńskiej O2 Arena, Accor Arena w Paryżu i w berlińskiej Mercedes Benz Arena.

 
 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Måneskin (@maneskinofficial)

Osiągnięcia zespołu obejmują podwójną nominację do BRIT Awards 2022 dla „Międzynarodowej grupy” i za „Międzynarodową piosenkę”, a także nagrodę MTV European Music Awards za „Best Rock”, pierwszą w historii wygraną dla włoskiego artysty w kategorii międzynarodowej. Ich triumf w Stanach Zjednoczonych był równie imponujący. W ciągu zaledwie 2,5 miesiąca ich wizyty, Måneskin dali przełomowe występy w Bowery Ballroom (NYC) i The Roxy (LA) i otrzymali ogromne wsparcie platform społecznościowych, ogólnokrajowego radia i zaproszenie na otwarcie slotu The Rolling Stones w Las Vegas. Dali także wiele przełomowych występów telewizyjnych, takich jak The Tonight Show, Ellen, The Voice i American Music Awards.

Udostępnij