Jesienny chill z Sylvią Novak

Jesienny chill z Sylvią Novak

Sylvia Novak łączy siły z utalentowanym TYNSKY’m w utworze „YME”

Sylvia Novak wraca po krótkiej przerwie z pierwszym, autorskim utworem po angielsku! „YME” to czuła historia o miłości, napisana przy domowym pianinie, z melodią, która ukoi jesienną melancholię.

Campy Songwriterskie, w których miałam okazję brać udział w tym roku – pierwszy w Portugalii, drugi w Berlinie, czy teraz nasz polski ZAiKSowy – TEKSTMISJA w Zakopanem to niesamowity trening warsztatu songwriterskiego, ale również dla mnie osobiście doświadczenia, które dodały mi odwagi w pisaniu i komponowaniu w pełni swoich utworów. Tak powstał utwór YME – po powrocie z Portugalii siadłam do domowego pianina i w jeden wieczór napisałam ten osobisty utwór o miłości.  

– mówi Sylvia Novak.

Utwór jest opowieścią o relacji pary, która pomimo trudnych doświadczeniach życiowych, stworzyła trwały związek.  Piosenka została wyprodukowana przez TYNSKY’ego – uczestnika 3., polskiej edycji Spotify Radar, którego Sylvia poznała podczas Campu Songwriterskiego w Portugalii. TYNSKY ma na swoim koncie pierwszy międzynarodowy sukces – jego dwa, anglojęzyczne utwory znalazły się na ścieżce dźwiękowej netfliksowego hitu „365 Dni: Ten Dzień”.

Sylvia Novak – piosenkarka, aktorka, influencerka. Obecnie Sylvia pracuje nad materiałem na pierwszą płytę z producentami z Polski, Francji, Portugalii i Niemiec. Muzyka w życiu Sylvii jest niemalże wpisana w jej DNA. Swoją wokalną przygodę rozpoczynała mając 4 lata – śpiewając ukochanemu dziadkowi Stanisławowi, który w latach powojennych miał swój zespół. Rodzice Sylvii poznali się na studiach muzycznych i od tamtej pory muzyka jest nieodłącznym elementem życia ich rodziny. Sylvia sama zabiegała, by rozwijać się muzycznie, czego efektem były liczne zwycięstwa na dziecięcych festiwalach. Ukończyła także I stopień szkoły muzycznej w klasie fortepianu. Sylvia posiada nietuzinkowy rodzaj głosu – kontralt, który jest niskim, kobiecym głosem, ale z ogromną skalą.

Sylvia Novak-YME
Sylvia Novak
Udostępnij