Daria Zawiałow i Dawid Podsiadło połączyli siły, czego efektem jest singiel „Za krótki sen”.

Daria Zawiałow i Dawid Podsiadło połączyli siły, czego efektem jest singiel „Za krótki sen”.

Piosenka Darii Zawiałow i Dawida Podsiadło wzbudza emocje. To długo wyczekiwana, kolejna zapowiedź trzeciego albumu Darii Zawiałow. Utwór ten to pierwszy efekt ich współpracy.

Po tajemniczych zapowiedziach ze strony obojga artystów już teraz można posłuchać singla oraz zobaczyć wyjątkowy klip, który powstawał na… dwóch kontynentach.

 

W moim odczuciu sam utwór opowiada o niespełnionej miłości, która trwała przez chwilę, ale bardzo szybko się ulotniła. Natomiast teledysk wprowadza nas w nieco inną narrację. To piękna opowieść o tym, że jeśli tylko chcemy możemy osiągnąć wszystko, nawet jeśli wydaje nam się to nierealne. Nigdy nie jest za późno, by zacząć coś od nowa – powiedziała Daria Zawiałow

 

Bez nazwy

Piosenka „Za krótki sen”, to jednak jedna z niespodzianek, które przygotowała wokalistka dla swoich fanów na najbliższe miesiące. Wraz z premierą teledysku ruszyła przedsprzedaż albumu „Wojny i Noce”, którego premiera odbędzie się już 11 czerwca!

Podobnie jak poprzedni album „Helsinki”, „Wojny i Noce” będą flirtem z francuską elektroniką. Usłyszymy tam syntezatory inspirowane brzmieniem lat 80 oraz gitarowe brzmienia, ale jak zdradza artystka – ten album będzie miał w sobie także odrobinę współczesności. Warstwa liryczna zapowiadana jest na najbardziej osobistą w karierze Darii.

Z Finlandii, Daria uciekła przy tworzeniu nowej płyty myślami do Kraju Kwitnącej Wiśni. Inspiracje mangą i filmami anime można dostrzec już na pierwszy rzut oka, chociażby na charakterystycznych ilustracjach towarzyszących komunikacji albumu, za które odpowiada Agnieszka Szajewska. Co więcej, jak niedawno zdradziła Daria, na „Wojnach i Nocach” będzie można usłyszeć artystkę śpiewającą po japońsku!

 

 

Choć nie została jeszcze ujawniona oficjalna okładka albumu, a do premiery krążka zostały ponad dwa miesiące to wskazówek dotyczących dalszych ruchów ze strony Darii można doszukiwać się na przykład w niedawno opublikowanym, krótkim animowanym wideo. Teorii fanów na temat ukrytych wiadomości w wideo jest wiele. Część z nich została już ujawniona, wraz z tytułem singla i datą premiery albumu, a co jeszcze ma w zanadrzu artystka? O tym już niebawem…

Udostępnij